Raport wypożyczonych: Sypek z asystą

3 października 2023, 17:18 | Autor:

Intensywne dni mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź, którzy grają obecnie w innych klubach. Obaj wypożyczeni piłkarze wzięli aktywny udział w dwóch ligowych kolejkach oraz w I rundzie Pucharu Polski. Okres ten będzie szczególny zwłaszcza dla Jakuba Sypka, który zanotował asystę.

Pomocnik Lechii 22 września nie znalazł się co prawda w wyjściowym składzie na domowy mecz z GKS Katowice. Na boisku pojawił się na ostatnie 16 minut, w trakcie których udało mu się zanotować asystę przy bramce na 4:1 w wykonaniu Eliasa Olssona. Ostatecznie gdańszczanie wygrali 5:1. W tygodniu piłkarze z Pomorza zmierzyli się w Pucharze Polski z krakowską Wisłą. Lechia po dogrywce przegrała 1:2, a Sypek spędził na murawie całe 120 minut. W miniony weekend 22-latek znów wybiegł na boisko na krótki, zaledwie 15-minutowy fragment meczu. Biało-zieloni zremisowali z Termaliką Nieciecza 0:0.

W trzech meczach udział wziął także Juliusz Letniowski. 24 września Ruch Chorzów zmierzył się u siebie z Rakowem Częstochowa. Pomocnik początkowo oglądał mecz z ławki, ale spędził na zielonej nawierzchni drugie 45 minut. Ostatecznie Niebiescy przegrali z obrońcą tytułu 3:5. Trzy dni później zespół widzewiaka sensacyjnie odpadł z Pucharu Polski po przegranej z rezerwami warszawskiej Legii 2:3. On sam spędził w tym spotkaniu na murawie pełne 90 minut i został napomniany żółtą kartką. W ostatniej kolejce Ruch udał się do Krakowa, gdzie stanął w szranki z Puszczą. Rywalizacja zakończyła się remisem 2:2, a Letniowski zanotował skromne 10 minut gry.

Raport wypożyczonych (22 września – 1 października):

Ekstraklasa

Juliusz Letniowski (Ruch Chorzów) – 45 minut + 90 minut (żółta kartka) + 10 minut