Raport wypożyczonych: Udany weekend Prochownika

7 czerwca 2021, 10:50 | Autor:

Trzech piłkarzy wypożyczonych z Widzewa Łódź do innych klubów pojawiło się w ostatnich dniach na boisku. Weekend był udany dla Roberta Prochownika, który najpierw zdobył bramkę w meczu juniorów starszych, a później wyszedł w jedenastce pierwszej drużyny.

W sobotę skrzydłowy Sandecji Nowy Sącz rozegrał jedną połowę w wygranym starciu Ligi Makroregionalnej U-19 ze Stalą Rzeszów i już w piątej minucie trafił do siatki. Kolejnego dnia 19-latek po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie nowosądeczan – łącznie zanotował siedemdziesiąt dziewięć minut, a jego zespół pokonał Puszczę Niepołomice 2:1.

Prochownik rywalizował z innym wypożyczonym, Marcelem Pięczkiem, który niedzielne zawody tradycyjnie rozpoczął w wyjściowym zestawieniu, ponownie na lewej obronie. Niepołomicka ekipa znów przegrała, ale biorąc pod uwagę, że od kilku kolejek prowadzący ją Tomasz Tułacz bazuje głównie na młodzieżowcach, nie ma w tym wielkiego zaskoczenia.

Gorycz porażki musiał też przełknąć Kamil Piskorski. Pomocnik Pomorzanina Toruń grał przez cały wyjazdowy mecz z Unią Janikowo, ale to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 2:1. Torunianie wciąż są w strefie spadkowej i do bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty.

Raport wypożyczonych (5-6 czerwca):