16 marca 2014, 17:08 | Autor:

David_Kwiek

Przedstawiamy cotygodniowy raport na temat piłkarzy Widzewa wypożyczonych do innych klubów. Oto, co w minionym tygodniu wydarzało się u ósemki widzewiaków „na zesłaniu”:

Bartłomiej Pawłowski:
Nie zmienia się sytuacja Bartłomieja Pawłowskiego, który ponownie nie znalazł się w kadrze meczowej Malagi. Jego hiszpański zespół, po jednorazowej przerwie na wygraną z Osasuną, wrócił na ścieżkę porażek. Tym razem jednak na ich obronę działa fakt, iż rywalem był sam Real Madryt. Lider Primera Division zwyciężył 1:0 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo.
Malaga pozostaje na 14 miejscu z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową.

Tomasz Kowalski:
Pomocnik ponownie zaczął mecz na ławce rezerwowych, z której – tak, jak w debiucie – wstał na około kwadra. Tomasz Kowalski na boisku zameldował się w 72 minucie, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym. Arka jednak wygrała 2:1 z Wisłą Płock i daje sygnał,  że cały czas poważnie myśli o ekstraklasie. W tej chwili jest trzecia w tabeli, z dwupunktową stratą do drugiego GKS Bełchatów i pięciopunktową do liderującego Górnika Łęczna.

Łukasz Staroń:
Puszcza Niepołomice wygrała po raz drugi z rzędu. Tym razem w pokonanym polu zostawiła Olimpię Grudziądz, zwyciężając 1:0. Poza kadrą meczową znalazł się jednak Łukasz Staroń, który cały czas leczy uraz. Na debiut w barwach Puszczy będzie musiał więc jeszcze poczekać.
Jego nowa drużyna awansowała na 10 miejsce w tabeli I ligi, w której panuje ogromny ścisk.

David Kwiek:
Oprócz Arki i Puszczy, swój mecz w I lidze wygrał także Okocimski. Brzeszczanie sprawili sporego kalibru niespodziankę pokonując na wyjeździe GKS Katowice 1:0. Co ważne, cały mecz w barwach gości rozegrał David Kwiek.
Okocimski jest 19 w tabeli, z dwupunktową stratą do 15-stego, bezpiecznego miejsca.

Michał Jonczyk:
Napastnik cały czas znajduje się w świetnej dyspozycji strzeleckiej. Po dwóch golach w debiucie, teraz Michał Jonczyk bramką przywitał się z lubelską publicznością. Motor wygrał 3:1 z Garbarnią Kraków i wskoczył na 12-ste miejsce w tabeli II ligi wschodniej.

Maciej Krakowiak:
Bramkarz nie oddaje miejsca między słupkami bramki Odry. Maciej Krakowiak ponownie zaczął mecz w pierwszym składzie, a opolanie znów zremisowali 1:1. Widzewiak skapitulował dopiero w 77 minucie, ale tym razem przy golu nie miał nic do powiedzenia, bowiem padł on z rzutu karnego.
Odra jest 15-sta w tabeli II ligi zachodniej, a jej strata do bezpiecznej lokaty wynosi już 6 punktów.

Damian Ceglarz:
Damian Ceglarz cały czas zmaga się z kontuzją i w tym roku jeszcze nie pojawił się na boisku. Jego Pelikan doznał dziś w Łowiczu ósmej porażki w sezonie i nadal przebywa w szerokiej, bo aż 9-zespołowej, strefie spadkowej. Do bezpiecznej lokaty traci 4 punkty.

Mikołaj Zwoliński:
Nadal pech nie opuszcza Mikołaja Zwolińskiego. Pomocnik co prawda jest zdrowy i zagrał 90 minut w meczu ligowym z Omegą Kleszczów, ale Sokół znów przegrał. W spotkaniu inaugurującym widzewiak nie wykorzystał rzutu karnego, teraz nie uratował drużyny przed porażką z wiceliderem tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej.
Aleksandrowianie, na skutek tej przegranej, spadli na 16 miejsce w tabeli.