16 września 2013, 19:45 | Autor:

Sebastian_Duda

Przedstawiamy cotygodniowy raport na temat piłkarzy Widzewa wypożyczonych do innych klubów. Oto, co w minionym tygodniu wydarzało się u czwórki widzewiaków „na zesłaniu”:

Damian Ceglarz (Pelikan Łowicz):
Po krótkim, bo zaledwie 21-minutowym występie przeciwko Olimpii Zambrów, Damian Ceglarz rozegrał pełne 90 minut w meczu z Radomiakiem Radom. Widzewiak wystąpił w tym spotkaniu na lewej stronie obrony i przyczynił się do wygrania przez Pelikan tego starcia 2:1.
Łowicki zespół, dzięki temu zwycięstwu, awansował na 12 miejsce w tabeli II ligi wschodniej. Do ligi III spadnie aż 10 drużyn, z miejsc 9-18. To efekt reformy w polskiej piłce.

Bartłomiej Pawłowski (Malaga CF):
W czwartej kolejce Primera Division Malaga rozgromiła na La Rosaleda Rayo Vallecano aż 5:0! Niestety 21-letni skrzydłowy całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Pawłowskiemu nie udało się wykorzystać nieobecności głównego konkurenta do gry na lewym skrzydle, Dudy. Co gorsza obaj skrzydłowi, którzy wystąpili we wczorajszym meczu pokazali się z dobrej strony zaliczając po golu.

Mikołaj Zwoliński (Sokół Aleksandrów Łódzki):
Trwa przerwa w grze Mikołaja Zwolińskiego. Pomocnik, z powodu urazu stawu skokowego, opuścił już trzecie ligowe spotkanie. Sokół Aleksandrów zremisował 0:0 z Mazurem Karczew. Zwoliński już dochodzi do siebie i powinien być gotowy na środowy mecz z Pogonią Grodzisk lub najpóźniej w niedzielę, kiedy aleksandrowianie zmierzą się z rezerwami GKS Bełchatów.

Sebastian Duda (Stal Mielec):
Sebastian Duda zaliczył  kolejne 90 minut  w meczu Stali. Mielecki klub jednak tylko zremisował na własnym boisku z Pogonią Siedlce 3:3. Bilans straconych goli nie wystawia defensywie biało-niebieskich zbyt dobrego świadectwa.
Stal, podobnie ja Pelikan, zajmuje miejsce w szerokiej strefie spadkowej, jest o oczko niżej od łowiczan.