Relacja z VIII edycji turnieju w Dublinie

14 września 2018, 13:24 | Autor:

W miniony weekend, w Dublinie odbyła się kolejna, już ósma edycja Rodzinnego Turnieju „Criminal Family”. Jak co roku, to doskonała okazja do integracji widzewskich środowisk, zamieszkujących „Zieloną Wyspę”.

Poniżej prezentujemy relację z turnieju:

W minioną sobotę, 8 września, w Dublinie, odbyła się VIII edycja Turnieju Rodzinnego „Criminal Family”, cyklicznej imprezy, gromadzącej zaprzyjaźnionych kibiców Widzewa i Ruchu, mieszkających na Szmaragdowej Wyspie. W tym roku do zabawy dołączyli także fani Elany Toruń, Stali Rzeszów i Chrobrego Głogów. Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek. Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych – dla dzieci przewidziano dodatkowe atrakcje, zabawę z animatorami czy też przeróżne smakołyki. 

Tegoroczny turniej był mocno obsadzony. Wzięło w nim udział aż dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Pierwsze dwie ekipy z każdej z nich, awansowały do półfinałów. Pomimo tego, iż impreza odbywała się w prawdziwie przyjacielskiej atmosferze, walka o premiowane awansem miejsca była bardzo zacięta. Zawodnicy gorąco dopingowani przez uczestników pikniku, pokazali ambicje i wolę walki, jakie chciałoby się oglądać na ligowych boiskach.

W grupie I mierzyły się drużyny: Ruch I, Chrobry + Emigracja, Stal, Ruch England oraz Widzew Londyn. Pierwsze miejsce zapewnili sobie zawodnicy Ruchu England, a do ostatniego meczu o awans walczyły zespoły Ruchu I oraz Widzew Londyn. Londyńczycy, by grać dalej, musieli wysoko pokonać waleczną drużynę Chrobrego. Mecz co prawda udało im się wygrać, ale zaledwie jedną bramką, więc ostatecznie do półfinałów zakwalifikowały się obie drużyny Niebieskich.

Końcowa tabela:
Miejsce Drużyna Punkty Z R P BZ BS RB

1. Ruch England 9 3 0 1 7 5 2
2. Ruch I 7 2 1 1 16 13 3
3. Widzew Londyn 7 2 1 1 10 9 1
4. Chrobry + Emigracja 3 1 0 4 10 13 -3
5. Stal 3 1 0 4 7 10 -3

Wyniki:

Ruch I – Chrobry + Emigracja 8:5
Stal – Ruch England 2:3
Widzew Londyn – Ruch I 4:4
Chrobry + Emigracja – Stal 3:1
Ruch England – Widzew Londyn 2:1
Ruch I – Stal 2:3
Chrobry + Emigracja – Ruch England 0:1
Widzew Londyn – Chrobry + Emigracja 3:2
Ruch I Ruch – England 2:1
Stal Widzew – Londyn 1:2

W grupie II rywalizowały następujące zespoły: Widzew FC Zgierz, Widzew FC Eire, Widzew FC Alex, Widzew FC Poddębice oraz Ruch II. Pierwszą lokatę zapewnili sobie zawodnicy drużyny FC Alex, kończąc rozgrywki grupowe bez porażki. O tym, kto zajmie drugie, dające awans miejsce, decydował podobnie, jak w grupie pierwszej, ostatni mecz, w którym spotkały się drużyny Widzew FC Eire i Ruch II. W razie zwycięstwa Niebieskich, w półfinale zagrałaby ekipa Widzew FC Zgierz, z kolei gospodarzom wystarczył remis ze względu na wygraną w bezpośrednim spotkaniu ze zgierzanami. Finalnie, to chorzowianie polegli w tym meczu i to Widzew FC Eire mógł cieszyć się z awansu.

Końcowa tabela:
Miejsce Drużyna Punkty Z R P BZ BS RB

1. Widzew FC Alex 10 3 1 0 18 7 11
2. Widzew FC Eire 9 3 0 1 9 5 4
3. Widzew FC Zgierz 7 2 1 1 11 9 2
4. Ruch II 3 1 0 3 6 14 -8
5. Widzew FC Poddębice 0 0 0 4 9 18 -9

Wyniki:

Ruch II – Widzew FC Zgierz 0:3
Widzew FC Alex – Widzew FC Eire 2:1
Widzew FC Poddębice – Ruch II 3:5
Widzew FC Zgierz – Widzew FC Alex 3:3
Widzew FC Eire – Widzew FC Poddębice 2:1
Ruch II – Widzew FC Alex 0:6
Widzew FC Zgierz – Widzew FC Eire 1:4
Widzew FC Poddębice – Widzew FC Zgierz 2:4
Widzew FC Eire – Ruch II 2:1
Widzew FC Poddębice – Widzew FC Alex 3:7

W półfinałach mierzyli się na krzyż – zwycięzcy grup z drugimi miejscami.

Ruch England – Widzew FC Eire 2:3
Ruch I – Widzew FC Alex 2:4

W wielkim finale drużyna Widzew FC Alex rozgromiła gospodarzy aż 6:1 i tym samym wygrała cały turniej, nie odnosząc ani jednej porażki!

Widzew – FC Alex Widzew – FC Eire 6:1

Po zakończeniu fazy grupowej odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Triumfowała w nich ekipa Ruchu England, która pokonała w finale, po emocjonującej walce Widzew FC Alex. Trzecie miejsce zajął zespół Widzew FC Zgierz.

Turniej zakończył się wspólnym, rodzinnym zdjęciem przy asyście rac i głośnych, kibicowskich okrzyków. Wieczorem w jednym z dublińskich pubów, wspólnie obejrzano mecz Widzewa z Górnikiem Łęczna. Na koniec odbyła się tradycyjna impreza, podczas której przy mocniejszych już trunkach, celebrowano międzyklubową przyjaźń.

Przedsięwzięcie na taką skalę (przewinęło się około 250 osób!) nie mogło odbyć się bez wsparcia sponsorów i zaprzyjaźnionych osób. Serdecznie pragniemy podziękować firmom: Badhause.ie, Fanatyk, Mroz, proteins.ie, Tanning Studio Navan, NPNG-Notrition.ie oraz Sebastianowi Opeldusowi za zorganizowanie boiska, Krzysztofowi Jendrulokowi za wsparcie techniczne, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

Dla Romka zebraliśmy około 1200 euro!

Criminal Family

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress