Trzech widzewskich kandydatów do Rady Miasta!

14 września 2018, 21:12 | Autor:

W piątek Komisja Wyborcza w Łodzi oficjalnie potwierdziła rejestrację komitetów w nadchodzących Wyborach Samorządowych 2018. Miło nam ogłosić, że wśród kandydatów do Rady Miasta znalazło się trzech widzewskich przedstawicieli!

Nazwiska Rafała Markwanta (na zdjęciu) żadnemu kibicowi nie trzeba specjalnie przedstawiać. To zagorzały sympatyk Widzewa, dla którego nowa kadencja będzie już trzecią. Przed ośmioma laty Markwant startował do wyborów z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej i mandat radnego dla niego był sporym sukcesem całego środowiska, zaangażowanego w kampanię. Po czterech latach popularny „Rafus” zmienił barwy na Prawo i Sprawiedliwość i również został wybrany. Jesienią znów trafi na listę tej partii, i to z numerem 1 w swoim okręgu  (okręg nr 8)!

Po raz drugi do Rady Miasta będzie aplikował Marcin Chruścik. Ostatnie wybory były dla niego drogą z piekła do nieba. W swoim okręgu nieznacznie przegrał i mandatu nie wywalczył. Po pewnym czasie nadeszła jednak dobra wiadomość. W wyborach uzupełniających do Sejmu RP wygrał Waldemar Buda, zwalniając mandat radnego dla kolejnej osoby na liście, czyli właśnie dla Chruścika. Wystartuje on z pozycji nr 3 (okręg nr 4).

Trzecim i ostatnim kandydatem widzewskiego środowiska, jest Sebastian Zawalski. Do tej pory był on zaangażowany w politykę na mniejszym szczeblu, zasiadając w Radzie Osiedla Stary Widzew. Kibice mogą bardziej kojarzyć go… z łamów WTM – od kilku lat Zawalski współpracuje z portalem jako fotograf. Wystartuje z numerem 5 (okręg nr 5).

Cała wyżej wymieniona trójka, to osoby posiadające pełne poparcie ze strony grup kibicowskich na Widzewie. W obecnej chwili takiego „statusu” nie ma żaden inny polityk. Jeśli ulegnie to zmianie, będziemy o tym na bieżąco informować. Na dzień dzisiejszy Markwant, Chruścik i Zawalski, to osoby, na które głosować obowiązek ma każdy związany z klubem łodzianin!

Kto nie postawi krzyżyka przy ich nazwisku, postawi krzyżyk na Widzewie!

Widzewscy kandydaci do Rady Miasta:

– Rafał „Rafus” Markwant, miejsce nr 1, okręg nr 8 (Dolina Łódki, Mileszki, Nowosolna, Olechów-Janów, Stoki-Sikawa-Podgórze, Widzew Wschód)
– Marcin „Opal” Chruścik, miejsce nr 3, okręg nr 4 (Chojny, Lublinek-Pienista, Nad Nerem, Piastów-Kurak, Rokicie, Ruda)
– Sebastian Zawalski, miejsce nr 5, okręg nr 5 (Górniak, Katedralna, Stary Widzew)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress