Relacja z XII Widzewskiego Spływu Kajakowego (foto/wideo)

31 lipca 2022, 12:30 | Autor:

Od wielu lat, kibice Widzewa Łódź z fan clubu w Drezdenku, organizują Widzewski Spływ Kajakowy. Nie inaczej było w tym roku, kiedy to miała miejsce już dwunasta edycja imprezy! Na naszych łamach tradycyjnie prezentujemy z niej krótką relację. Załączamy również kilkanaście fotografii i dwa materiały wideo z tego wydarzenia.

Poniżej prezentujemy relację z imprezy:

W jeden z minionych weekendów odbyła się kolejna edycja jednej z najbardziej charakterystycznych imprez integracyjnych widzewskiego środowiska kibicowskiego. Organizatorzy z FC Drezdenko znów stanęli na wysokości zadania, zapewniając dobrą zabawę przeszło sześćdziesięciu Kajakarzom z widzewskich osiedli i fan-clubów oraz zgód.

Już w piątkowe popołudnie kajakarskie towarzystwo zaczęło zjeżdżać się w wyznaczone miejsce, gdzie powitały ich tradycyjne przysmaki z polskiego grilla, zakrapiane swojskim bimberkiem. Po takim wstępie wieczorna biesiada rozkręciła się na dobre, a tańcom i śpiewom nie było końca aż do bladego świtu.

W sobotni poranek trzeba było przezwyciężyć zmęczenie, wszak wszystkich czekało kajakarskie wyzwanie. Po wspólnym, pożywnym śniadaniu cała grupa udała się wynajętym autokarem na początek trasy spływu. Nietrudno było rozpoznać widzewską gromadę ze względu na elementy ubioru – dominował oczywiście kolor czerwony, do tego organizatorzy z FC Drezdenko zadbali o wyposażenie wszystkich uczestników w czapeczki, wydane specjalnie z okazji dwunastej edycji imprezy. Wygląd grupy wzbudził szczególne zainteresowanie wśród pozostałych kajakarzy – zwłaszcza gdy mniej więcej w połowie trasy wszyscy zatrzymali się w jednym miejscu na posiłek.

W tym roku większość Kajakarzy skupiła się na integracji również podczas samego spływu (nie zabrakło śpiewów i rac), zmagania wyścigowo-wytrzymałościowe pozostawiając nielicznym. To sprawiło, że ostatni uczestnicy zameldowali się w bazie dopiero wieczorem, gdzie już czekała na nich pieczeń ze świeżo ubitego przez lokalnych myśliwych dzika. Jak nietrudno się domyślić, uczta była wstępem do dalszej części biesiady tego wieczora, której kulminacyjnym momentem była prezentacja transparentów i odpalenie rac, stroboskopów oraz fajerwerków. Pirotechniczny show okazał się sporą atrakcją dla osób postronnych obecnych w pobliżu.

Niedzielny poranek przywitał nas deszczową pogodą i skłonił do podsumowań przy wspólnym śniadaniu. Byli oczywiście też tacy, którzy kontynuowali imprezę. Zanim jednak widzewscy Kajakarze rozjechali się do domów, wspólnie uznano, że był to najbardziej udany Widzewski Spływ Kajakowy w historii!

Warto dodać, że wśród najliczniej reprezentowanych grup, fan-clubów i osiedli na tegorocznym WSK vol. XII, oczywiście oprócz organizatorów z FC Drezdenko, znalazły się: Śródmieście, FC Opoczno, FC Dolny Śląsk, ATF ’99, FC Stryków, Elana Toruń (Grubasy), a także Żabieniec, Widzew Wschód, FC Wieruszów, FC Koźminek, Olechów & Janów, FC Sieradz i Ruch Chorzów. Do zobaczenia za rok!

PS W tym roku widzewscy Kajakarze napotkali na swej trasie nieco więcej przeszkód niż zwykle, ale dzięki twardej postawie Widzewiaków, zostały one sprawnie pokonane!


Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x