Remis rezerw w pierwszym sparingu

20 stycznia 2019, 12:25 | Autor:

Spotkaniem z drugą drużyną Piasta Gliwice rozpoczęły nowy rok rezerwy Widzewa. W rozegranym na Łodziance meczu zespół Jakuba Grzeszczakowskiego zremisował z występującymi w śląskiej lidze okręgowej rywalami 1:1. Autorem jedynego trafienia dla gospodarzy był Marcel Sieroń.

Pierwsze minuty w wykonaniu łodzian nie były zbyt udane. Gliwiczanie byli dużo lepsi, a dobrze prezentowali się zwłaszcza dwaj testowani czarnoskórzy gracze. To właśnie po akcji jednego z nich piłka trafiła do Kamila Giery, który skierował ją do pustej bramki. Z biegiem czasu, to jednak widzewiacy zaczęli dominować na boisku.

Najpierw, w 29. minucie obok słupka uderzył głową Marcel Sieroń, a po chwili z dystansu strzelał Jakub Jasiński. To również on w jednej z kolejnych akcji stanął przed najlepszą szansą na doprowadzenie do remisu, gdy po błędzie obrońcy Piasta znalazł się sam na sam z bramkarzem. Górą okazał się jednak Bartłomiej Jelonek. Na szczęście, tuż przed końcem pierwszej połowy piłka po rzucie rożnym trafiła do Sieronia, który głową skierował ją do siatki.

Na drugą część spotkania widzewiacy wyszli bardzo zmotywowani i od pierwszych minut rzucili się do ataku. Najpierw strzelał Jasiński, a po chwili technicznie z dystansu spróbował Krystian Marcioch. Niestety, po żadnym z tych uderzeń nie udało się pokonać bramkarza. Swoją szansę mieli też gliwiczanie, ale najlepszy tego dnia na boisku Giera chybił.

Pod koniec meczu gra się uspokoiła, głównie za sprawą tego, że w obu zespołach miało miejsce dużo zmian. Trener Grzeszczakowski postanowił dać szansę juniorom i to jeden z nich mógł przesądzić o wygranej widzewiaków. Niestety, po ładnej akcji Dawid Telestak uderzył obok bramki i ostatecznie starcie zakończyło się remisem.

Następne spotkanie rezerwy Widzewa rozegrają w najbliższą sobotę, o godzinie 14:30, czyli tuż po meczu pierwszej drużyny z Bronią Radom. Ich rywalem będzie Polonia Piotrków Trybunalski.

Widzew II Łódź – Piast II Gliwice 1:1 (1:1)
44′ Sieroń – 13′ Giera

Rutkowski (46′ Mikołajczak) – Miasopust (68′ Stopa), Cieślak, Sieroń (77′ Mamełka), Drążczyk – Skrzeczkowski (65′ Becht), Owczarczyk (72′ Wędzonka), Piskorski, Marcioch (60′ Telestak) – Nowicki (82′ Mędrzycki) – Jasiński

Piast II:
Jelonek – Gendera, Zerzoń, Tomczyk, Dankowski – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Vassiljev, Jończyk, Giera – zawodnik testowany