Remis w zaległym meczu ósmej serii gier

28 października 2020, 14:57 | Autor:

Wczesnym środowym popołudniem odbyło się zaległe spotkanie 8. kolejki I ligi. Piłkarze Radomiaka Radom mierzyli się – po raz pierwszy w tym sezonie na stadionie w swoim mieście – z GKS Tychy. Starcie było ciekawe i ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 7. minucie rzut rożny wykonywał Łukasz Grzeszczyk, a jego dośrodkowania nie przeciął żaden z obrońców. Piłka dość szczęśliwie dotarła do Oskara Paprzyckiego, który z bliska wpakował ją do siatki. Radomianie błyskawicznie rzucili się do odrabiania strat i dopięli swego jeszcze w pierwszej połowie, gdy fatalny błąd defensywy GKS wykorzystał Karol Angielski.

Na drugą część meczu podopieczni Dariusza Banasika wyszli bardzo ofensywnie i błyskawicznie przyniosło to skutek. Chwilę po wznowieniu gry jeden z gospodarzy sfaulowany został w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Angielski. Wydawało się, że Radomiak dowiezie zwycięstwo do ostatniej minuty, jednak w końcówce bardzo głupiego faulu w szesnastce dopuścił się Damian Jakubik. Wynik ustalił Grzeszczyk.

Remis spowodował, że piłkarze z Radomia awansowali na siódme miejsce w tabeli I ligi, z kolei tyszanie pozostali na piątym. W ósmej serii gier do rozegrania pozostały jeszcze mecze Chrobrego Głogów z Termalicą Nieciecza i Puszczy Niepołomice z Górnikiem Łęczna. Ich terminy na razie nie zostały ustalone.