Rezerwy kończą rundę jesienną

13 listopada 2020, 16:54 | Autor:

Wczesnym sobotnim popołudniem na murawę wyjdą nie tylko piłkarze pierwszej drużyny Widzewa. Zameldują się na niej również zawodnicy rezerw łódzkiego klubu. Domowy mecz z Włókniarzem Pabianice będzie dla podopiecznych Jakuba Grzeszczakowskiego ostatnim w tym roku.

Widzewiacy powinni zapewnić sobie mistrzostwo rundy jesiennej już tydzień temu, gdy po dziewięćdziesięciu minutach wyjazdowego starcia z GKS Ksawerów prowadzili 2:0. Niestety, w kuriozalnych okolicznościach dali sobie strzelić dwa gole, a że swoje spotkanie wygrał również LKS Różyca, nie mogą się na razie cieszyć z pierwszego miejsca na półmetku sezonu. Ich przewaga wynosi trzy punkty, więc jutro muszą co najmniej zremisować.

Taki wynik nikogo jednak nie zadowoli, zwłaszcza że raczej nie grozi nam powtórka sprzed kilku miesięcy i zakończenie rozgrywek w połowie. Aby do wiosny przystąpić z przewagą nad stawką, z Włókniarzem trzeba będzie wygrać. Łodzianom udało się to już latem, gdy pokonali ten zespół w okręgowym Pucharze Polski 2:0 po dwóch bramkach Jakuba Kmity. Teraz, choć rywal zajmuje świetne trzecie miejsce w tabeli, inny scenariusz nie wchodzi w grę.

Mecz pomiędzy rezerwami Widzewa a Włókniarzem rozpocznie się o godzinie 14:00 na terenie ośrodka treningowego na Łodziance. Z uwagi na kolizję terminów z pierwszą drużyną, niestety nie będziemy w stanie przeprowadzić z niego tekstowej Relacji LIVE. Wszyscy chętni będą mogli jednak śledzić przebieg boiskowych wydarzeń za pośrednictwem bezpłatnej transmisji na żywo na kanale klubowej telewizji Widzew TV na YouTube.