Rezerwy przed kolejnym sparingiem i krótkim zgrupowaniem

2 lutego 2024, 22:02 | Autor:

W dalszym ciągu do rundy wiosennej w IV lidze przygotowują się rezerwy Widzewa Łódź. Kolejny tydzień treningów zostanie zwieńczony trzecią tegoroczną grą kontrolną. Czerwono-biało-czerwoni udadzą się jutro do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zagrają z trzecioligową Lechią. Dzień później „dwójka” uda się na krótkie zgrupowanie do Poddębic.

Drugi zespół Widzewa ma w trwającej przerwie pokaźną listę sparingpartnerów. Są na niej bowiem niemal wszystkie czołowe ekipy III ligi. Pojedynki te bez wątpienia są dużą nauką dla łodzian, o czym świadczą wyniki. W grudniu zeszłego roku podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokonali 1:0 czwartoligową Wisłę II Płock i przegrali z grającym o szczebel wyżej Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:3. Dwie rozegrane w tym roku potyczki to także rywalizacja z klubami z III ligi. Niestety nie udało się wygrać, bowiem raz w stosunku 3:0 górą była Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a przed tygodniem dużo lepsza okazała się Legia II Warszawa, która pokonała RTS aż 4:0.

Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnich meczach trener nie miał do dyspozycji kilku ważnych zawodników. Grający regularnie w ekipie rezerw Łukasz Plichta, Wiktor Preuss czy Kamil Cybulski byli bowiem obecni na zgrupowaniu pierwszej drużyny w Turcji. Ponadto w drużynie obserwuje się też młodych piłkarzy, którzy pojawiają się na testach. Bez względu na wynik, mierzenie się z wyżej notowanymi ekipami może wyjść widzewiakom tylko na dobre.

Jutro rywalem Widzewa będzie kolejny trzecioligowiec, a konkretnie tomaszowska Lechia, która przez długi czas otwierała tabelę rozgrywek, ale po kiepskiej końcówce rundy, ostatecznie spadła na 6. miejsce. W szatni RKS nie brakuje widzewskich akcentów. Tym najbardziej znanym jest chyba Marcin Pieńkowski, który rywalizował z herbem Widzewa na piersi, gdy klub grał jeszcze w III lidze. Ponadto w kadrze widnieją związani niegdyś z samymi rezerwami Artur Amroziński oraz Krystian Kolasa. Z rywalizacji na futsalowych parkietach fani mogą pamiętać też Eryka Jarzębskiego.

Mecz pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a Widzewem II Łódź odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 na obiektach gospodarzy przy ul. Nowowiejskiej. Dzień po tym spotkaniu drużyna uda się na krótkie zgrupowanie w Poddębicach, które potrwa do 7 lutego. 

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil_
5 miesięcy temu

Gikiewicz jest do wzięcia , przy problemach naszego nowego bramkarza kontraktować go szybko .

Max
Odpowiedź do  Kamil_
5 miesięcy temu

Obawiam się, że nie stać nas na podpisanie kontraktu z Gikiewiczem przy naszej polityce transferowej

Jura
Odpowiedź do  Kamil_
5 miesięcy temu

Gikiewicz byłby idealnym kandydatem do rozwalenia szatni.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x