Robak pod lupą WTM

29 listopada 2019, 19:05 | Autor:

37. urodziny obchodzi dziś Marcin Robak. Z tej okazji postanowiliśmy reaktywować nasz dawno niepublikowany cykl „WTM pod lupą” i przeanalizować grę napastnika w ostatnim meczu z Bytovią Bytów. Zapraszamy do lektury!

Niedzielne spotkanie było już dwunastym ligowym starciem, w którym snajper łodzian trafił do siatki, a łącznie ma na koncie czternaście goli. Robak zdobył bramkę w 61. minucie, po świetnym dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza. Wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, miał szansę zrobić to samo, jednak źle trafił w futbolówkę, w efekcie czego obrońcy poradzili sobie z zagrożeniem.

To były dwie jedyne okazje strzeleckie najskuteczniejszego zawodnika II ligi w tym spotkaniu. Napastnik mógł mieć ich więcej, ale gdy był dobrze ustawiony, koledzy decydowali się na inne rozwiązanie, a gdy on sam mógł uderzyć w stronę bramki, starał się szukać podaniem innych widzewiaków.

Mecz z Bytovią nie był zresztą w wykonaniu Robaka zbyt efektywny. Przy piłce był 36-krotnie, a 24 z tych kontaktów zamienił na zagrania do partnerów. Cieszyć może z kolei, że tylko sześć razy popełnił błąd, bo w poprzednich spotkaniach tracił futbolówkę częściej, również na własnej połowie.

Co ciekawe, choć piłkarze gości w niedzielę faulowali bardzo często, za co zostali ukarani pięcioma żółtymi kartkami, tylko… jedno przewinienie popełnione zostało na napastniku Widzewa. Dużo więcej fauli popełnionych zostało na Przemysławie Kicie, Mateuszu Możdżeniu czy Adamie Radwańskim.

Śmiało można stwierdzić, że przeciwko Bytovii Marcin Robak nie zagrał swojego najlepszego meczu w sezonie. Był jednak liderem zespołu na boisku, a do tego zdobył ważną bramkę na 2:0, która pozwoliła łodzianom zamknąć mez. Czy od supersnajpera trzeba wymagać więcej?