Błękitni staną na drodze Widzewa po raz czwarty

30 listopada 2019, 09:06 | Autor:

Czwarty oficjalny mecz rozegrają dziś piłkarze Widzewa i Błękitnych Stargard. W trzech poprzednich spotkaniach łodzianie dwukrotnie wygrali, a także raz zremisowali. Ten ostatni wynik kosztował posadę Radosława Mroczkowskiego.

Pierwszy kontakt obu klubów miał jednak dużo wcześniej niż w poprzednim sezonie, bo już 20 lipca 1982 roku. Zawodnicy ówczesnego mistrza Polski udali się wtedy do Stargardu, by w ramach rozliczenia za transfer Wiesława Wragi rozegrać towarzyskie spotkanie z III-ligowymi Błękitnymi. Legendarny piłkarz jedną połowę rozegrał w swoim starym, a drugą w nowym klubie. Starcie zakończyło się remisem 1:1.

Na pierwszy oficjalny mecz trzeba było czekać do 15 września 2018 roku. Pojedynek w „Sercu Łodzi” rozpoczął się fantastycznie dla gospodarzy, którzy w 39 minut zdobyli aż cztery bramki. Jeszcze przed przerwą Błękitni zaliczyli jednak honorowe trafienie, a w drugiej części dołożyli do niego kolejne. Nie zamierzali odpuszczać, ale już więcej zdziałać nie byli w stanie i ostatecznie to Widzew wygrał 4:2.

W rewanżu nie oglądaliśmy nie tylko goli, ale też jakichkolwiek dogodnych sytuacji. Spotkanie było bardzo nudne i obfitowało w wiele fauli i niedokładnej gry. Najciekawiej zrobiło się dopiero po meczu, gdy okazało się, że pracę w Łodzi stracił Radosław Mroczkowski, a jego miejsce zajął Jacek Paszulewicz.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Widzewem Błękitnymi przypadło na sierpień tego roku. Zespół z al. Piłsudskiego, prowadzony już przez Marcina Kaczmarka, bez trudu zdobył w tym starciu trzy punkty. Do siatki trafiali Przemysław Kita Marcin Robak. Czy dziś będzie podobnie? Przekonamy się już za kilka godzin!

Historia meczów Widzewa z Błękitnymi:

15.09.2018, Widzew Łódź – Błękitni Stargard 4:2 (Gutowski, Mihaljević x2, Michalski – Orłowski, Baranowski)
06.04.2019, Błękitni Stargard – Widzew Łódź 0:0
09.08.2019, Widzew Łódź – Błękitni Stargard 2:0 (Kita, Robak)

Bilans: 2 zwycięstwa Widzewa, 1 remis. Bramki: 6:2 dla Widzewa.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress