Ruszyła budowa nowego ośrodka na Łodziance
11 września 2016, 09:53 | Autor: RedakcjaO planowanej inwestycji informowaliśmy już kilka tygodni temu. W lipcu Miasto Łódź podpisało umowę na budowę nowego ośrodka treningowego z wrocławską firmą „Saltex”. Początkowo pracę miały rozpocząć się już w połowie sierpnia, jednak ich start nieco się opóźnił.
Ostatecznie konstrukcja nowej Łodzianki ruszyła dopiero przed kilkoma dniami, wcześniej dokonano wycinki drzew i przygotowano teren. Nie powinno to jednak wpłynąć na późniejsze oddanie obiektów sportowych do użytku. Zgodnie z zawartym przez UMŁ porozumieniem, wszystko gotowe ma być 19 maja 2017 roku.
W ramach kompleksu treningowego w Parku 3 Maja pojawią się cztery boiska, kryta trybuna, budynek z szatniami oraz plac dla bramkarzy. Najszybciej rozpoczęła się budowa właśnie ostatniego z tych obiektów. Zostanie na nim położona trawa syntetyczna. Kolejne boiska budowane będą natomiast w systemie hybrydowym, czyli urośnie na nich naturalna trawa, jedynie wzmacniana tą syntetyczną. Dzięki temu treningi mają okazać się jeszcze efektywniejsze, a gra na nich znacznie przyjemniejsza.
Z ośrodka Łodzianki korzystać ma pierwsza drużyna Widzewa oraz grupy młodzieżowe łódzkiego klubu.
Kaja Krasnodębska








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Wisła Płock
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Korona Kielce
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska