Rydz o Fundambu: „Nikt w Widzewie go nie skreśla”

2 maja 2021, 10:25 | Autor:

Sporą burzę wywołał w ostatnim czasie temat Merveille’a Fundambu, który jako pierwszy poruszył na antenie RadioWidzew.pl Krzysztof Stanowski. Teraz postanowił odnieść się do niego Michał Rydz. Wiceprezes Widzewa Łódź był gościem na kanale „LV BET – Łączy Nas Pasja” na YouTube. O czym mówił?

Członek zarządu spółki nie chciał komentować słów Stanowskiego. „Do słów redaktora Stanowskiego odnosiliśmy się na antenie naszej rozgłośni w poniedziałek, ale specyfiką takiego klubu jest to, że wiele się o nim mówi i w zasadzie codziennie można byłoby coś dementować. Jeżeli chodzi o tę sytuację, to nie chciałbym komentować ani formy, ani poziomu tej dyskusji. Ona była taka, do której nie chcę się odnosić. Możemy powiedzieć o formie sportowej samego Fundambu albo o pomyśle na niego w Widzewie, ale trudno komentować słowa osoby będącej stroną w tym sporze i prowadzącej spekulacje, której najlepszym interesie jest zdyskredytowanie klubu” – powiedział w rozmowie z Bartłomiejem Stańdo.

Rydz przyznał, że choć Fundambu zdobywa bramki w rezerwach, to różnica w poziomie względem I ligi jest olbrzymia. „Na dzisiaj grają najlepsi, czyli ci, którzy dają największą wartość. Trzeba pamiętać, że dysproporcja pomiędzy pierwszą ligą a klasą okręgową jest olbrzymia. Dobry występ czy zdobycie kilku bramek na półamatorskim poziomie nie powinno być powodem tego, że ktoś dostanie szansę w pierwszej drużynie. Przydatność ocenia sztab szkoleniowy, a w jego intencji jest wystawianie zawodników będących w najlepszej formie. Żaden trener nie podejmie innej decyzji, bo to on ryzykuje swoim nazwiskiem” – usłyszeliśmy.

Wiceprezes Widzewa dodał jednak, że przy al. Piłsudskiego nikt Kongijczyka nie zamierza skreślać. „Decyzja sztabu szkoleniowego jest taka, że zarówno pod kątem motorycznym, jak i formy sportowej, Fundambu nie jest w najlepszej dyspozycji, więc trudno, żeby dostał poważną szansę. Nikt w Widzewie go jednak nie skreśla. Staramy się mu pomóc, choćby organizując lekcje języka, z których jednak średnio chce korzystać. Istnieją problemy komunikacyjne, zwłaszcza że jego francuski nie jest czystym francuskim, a po polsku posługuje się tylko monosylabami. Trudno więc mu się porozumiewać czy to z kolegami, czy z trenerami. To są wyzwania, z którymi musimy się codziennie mierzyć. Na pewno nie jest jednak tak, że niewystawianie Fundambu do gry to czyjeś widzimisię” – podsumował temat.

Pełny zapis rozmowy z Michałem Rydzem obejrzeć można TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
71 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
71
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x