S. Madera: „Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do Łodzi”

9 czerwca 2019, 08:38 | Autor:

Kilka dni temu okazało się, że Sebastian Madera nie będzie dłużej szkolił młodych piłkarzy Widzewa, tylko przeniesie się do akademii Lecha Poznań. Co o tym ruchu ma do powiedzenia sam zainteresowany?

34-latek wierzy, że praca w klubie z Wielkopolski będzie dla niego szansą. „Uważam, że Akademia Lecha Poznań jest topowa, jeśli chodzi o warunki w naszym kraju. Jestem dopiero w trakcie uzyskiwania uprawnień trenerskich i uważam, że to będzie odpowiednie środowisko do nauki tego zawodu. Ciężko z takiej okazji nie skorzystać” – powiedział w rozmowie z portalem Widzew24.pl.

Madera nie uważa jednak, że ucieka z Łodzi. „Mimo że pochodzę z Dolnego Śląska, czuję się łodzianinem i tak już zostanie. Docelowo moim planem jest praca szkoleniowa w piłce seniorskiej i chcę się do tego odpowiednio przygotować. Stąd wyjazd” – stwierdził w wywiadzie.

Były obrońca nie wyklucza, że jeszcze wróci do Widzewa, ale już w innej roli. „Mam cichą nadzieję, że gdy dobrze się wyszkolę w Lechu, może kiedyś wrócę do Łodzi, jako główny trener pierwszej drużyny, gotowy odwdzięczyć się Widzewowi za to, co on dał mnie” – zakończył Madera.

Z pełną treścią rozmowy z Sebastianem Maderą zapoznać można się TUTAJ.

16
Dodaj komentarz

9 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
urek

Dobra, to wysyłać go pod wiatę.

Michał

Błysnąłeś jak zwykle. A Maderę należy szanować że chce się rozwijać. U nas niestety jeszcze do tego warunków nie ma. Liczę że za kilka lat będzie wdrażał u nas sprawdzone rozwiązania korzystając doświadczeń i również z kontaktów jakie pozyska.

urek

Puaczę hehe, przecież to było sarkastyczne! Każdy kto odchodzi, bądź odmawia gry dla czerwono-bialo-czerwonych wysyłany jest pod wiatę, albo nie ma w nim widzewskiego charakteru.

Michał

Jeśli tak to zwracam honor. Niestety w dzisiejszych czasach już ciężko odróżnić sarkazm od prowokacji czy hejtu. Szkoda…
Jest jeden pozytyw po plusach i minusach widać ze większość jest za normalnością. Widzewskie pozdrowienia dla wszystkich którym zależy na naszym klubie.

młody wtm

zniszczył rocznik 2002 w akademii przejął 2005 tam chwile po pracował i poszedł do Lecha , widzewiak z krwi i kości nic tylko czekać żeby 1 drużyne trenował

rdg1978

Ucz się tam pilnie i wracaj do Nas!

Dawid8777

Ty się teraz właśnie odwdzięczasz Widzewowi. Żegnamy.

to136

Nie wracaj

10 lat temu miałeś Widzew a przede wszystkim jego kibiców w głębokim poważaniu , teraz nagłe wielki kuźwa widzewiak i łodzianin. Żegnaj i już tu nie wracaj !!!

Jazz1910

Jasne, Ty jak na ciebie bluźnią i wzywają milczysz z głupawym uśmiechem na twarzy.

Widać że nie masz pojęcia o czym mowa więc oszczędzaj klawiaturę

Wilkowaty

Widziałem kilka treningów i dwa mecze prowadzone przez Sebastiana. Bardzo ciekawe zajęcia , przygotowane profesjonalnie w każdym aspekcie. Bardzo dobry kontakt z Zespołem. Nie rozumiem kto i dlaczego „ jedzie”po Nim. Niestety warunki do pracy i możliwość rozwoju w tzw „ akademii” Widzewa to utopia. Przykre, że przez tyle lat i przy tej kasie jaką dysponuje Klub, nie zrobiono NIC aby stworzyć prawdziwą Akademię. Lech ma struktury, szkolenia w Klubach „ zachodnich”, prawdziwą współpracę szkoleniową. Z punktu widzenia rozwoju indywidualnego, bardzo dobra decyzja. Hejterzy zapewne dalej myślą , że dla idei ,za marną kasę, bez infrastruktury, wszyscy będą budować Klub.… Czytaj więcej »

Bart

Porównaj wyniki Pana Sebastiana i erę przed nim. Szkoda że musiał uczyć się na naszej Akademii.

Wilkowaty

Porównaj styl gry i postęp indywidualny chłopaków . Na tym etapie szkolenie przede wszystkim a wyniki są mniej ważne. Żeby młody mógł być kreatywny i się rozwijał , musi popełnić błędy a ktoś musi być cierpliwym nauczycielem. No ale dla większości cyferki są najważniejsze nawet u Dzieci i młodzieży . I jeszcze jedno. Dlaczego to Rodzice tych chłopaków kładli petycje, że chcą Maderę jako trenera, gdy był tam na zastępstwie gdy poprzednik musiał mieć kilka tyg przerwy w prowadzeniu zespołu ?

Sebastian

Madera jedz na Madere juz Tu nie wracaj

Mieszkam nie w Polsce, spotkałem wiele ludzi którzy nie pochodzili z Polski. Spodkalem między innymi ludzi z Iranu. Jeden z tych ludzi powiedział mi że nowy prezydent Iranu powiedział do ludzi, jedzie na zachód, kształcie się a później wróć cię, będziecie budować państwo Iran.Macie pretensje do kogo?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress