Starcie na szczycie na remis, comeback Arki

28 kwietnia 2021, 19:38 | Autor:

Za nami już siedem z dziewięciu zaplanowanych na tę kolejkę spotkań w I lidze. W najciekawszym meczu, w którym zmierzyli się walczący o miejsce w dwójce ŁKS Łódź i Radomiakiem Radom padł remis. Kolejne zwycięstwo zanotowała za to Arka Gdynia, choć przegrywała z Zagłębiem Sosnowiec już 0:2.

Stawką starcia przy al. Unii była pozycja wicelidera, bo w piątek znowu punkty stracił Górnik Łęczna, który przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:1. W Łodzi bardzo szybko prowadzenie objęli podopieczni Dariusza Banasika, gdy głową Arkadiusza Malarza pokonał Michał Kaput. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Ricardinho. Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse, ale żadna bramka już nie padła. W efekcie, dzięki remisowi na drugie miejsce awansował ŁKS, trzeci jest Radomiak, a Górnik spadł na czwartą pozycję.

W szóstce umocniła się Arka, choć po kilkunastu minutach pojedynku w Sosnowcu wydawało się, że dozna wysokiej porażki, bo Zagłębie prowadziło już 2:0. Kontaktowe trafienie zaliczył Adam Deja, później rzutu karnego nie wykorzystał Patrik Misak, a do remisu doprowadził Michał Marcjanik. W końcówce zwycięstwo zapewnił gdynianom Deja, który pokonał golkipera efektownym uderzeniem z rzutu wolnego z… kilkudziesięciu metrów!

W pozostałych rozegranych już meczach dwudziestej siódmej kolejki, ważne zwycięstwo nad Chrobrym Głogów odniosła Odra Opole. Wygrać nie udało się za to wciąż niepokonanej w rundzie wiosennej Sandecji Nowy Sącz, która tylko zremisowała z Resovią. Trzy punkty zdobył Stomil Olsztyn, a to dzięki zapewnionemu w doliczonym czasie gry triumfowi nad Koroną Kielce. Dokończenie kolejki dzisiaj wieczorem w Niecieczy oraz jutro w Tychach.