U-17: Remis widzewiaków w ważnym meczu

28 kwietnia 2021, 16:49 | Autor:

Ważny mecz w ramach I ligi wojewódzkiej rozegrali dziś juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka mierzyli się na wyjeździe z drugim zespołem UKS SMS Łódź i choć bardzo długo minimalnie prowadzili, to nie byli w stanie dowieźć korzystnego wyniku do końca. Ostatecznie padł więc remis 1:1.

Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, bo w dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej obie drużyny zdobyły komplet punktów. I od samego początku gra była wyrównana. Wynik dla gości mógł otworzyć Bartłomiej Ciołak, ale nie zdołał zamknąć dogrania ze skrzydła jednego z kolegów. Kilka chwil później na strzał spoza szesnastki zdecydował się Kamil Machałek, lecz dość wyraźnie chybił celu. Zawodnicy z ul. Milionowej szukali swoich szans głównie po stałych fragmentach gry, po których kilkukrotnie kotłowało się w polu karnym Mateusza Ludwikowskiego. Efektu w postaci bramki to na szczęście nie przyniosło.

W 24. minucie Mateusz Zielecki znalazł ładnym podaniem Szymona Szymczaka, ale uderzenie tego drugiego było niecelne. Po chwili swój występ musiał zakończyć Miłosz Kwiatkowski, który doznał kontuzji. Jego miejsce na boisku zajął Mateusz Saganiak. I niedługo później widzewiacy dopięli swego! Zagranie z własnej połowy dotarło do Patryka Kowasza, ten znalazł w środku Machałka, a napastnik pięknym strzałem w róg pokonał Filipa Chadałę! Gospodarze rzucili się do odrabiania strat – najgroźniej było po rzucie wolnym wykonywanym przez Mateusza Garnysza, lecz wynik do przerwy się nie zmienił.

Na drugą połowę piłkarze UKS SMS wybiegli bardzo odważnie, z nadzieją na szybkie doprowadzenie do remisu. Najbliżej był Mikołaj Baranowski, ale w dobrej sytuacji uderzył wysoko nad poprzeczką. Goście próbowali odpowiedzieć za sprawą Saganiaka, który jednak z ostrego kąta strzelił wprost w ręce Chadały. Golkiper był też bohaterem w 64. minucie, gdy najpierw zatrzymał szarżującego sam na sam Marcela Wojtasika, a przy dobitce poradził sobie z próbą Kowasza. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz po raz kolejny powstrzymał napastnika czerwono-biało-czerwonych, dzięki czemu wciąż utrzymywał swój zespół w grze.

Choć to gracze z ul. Milionowej gonili wynik, dość zdecydowaną przewagę zyskali podopieczni trenera Jonczyka, którzy raz za razem szukali drugiej bramki. Brakowało im jednak zdecydowania z przodu, co zemściło się na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Jeden z przyjezdnych zagrał piłkę ręką w polu karnym, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Futbolówkę ustawił Hubert Rolniki bez trudu pokonał Ludwikowskiego. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie tego dnia. Finalnie Widzew zremisował z UKS SMS II, a już w tę sobotę zmierzy się u siebie w derbach Łodzi z ŁKS!

U-17: UKS SMS II Łódź – Widzew Łódź 1:1 (0:1)
84′ (k) Rolnik – 30′ Machałek