Stomil osłabiony przed starciem z Widzewem?

17 marca 2021, 19:30 | Autor:

Już za cztery dni piłkarzy Widzewa Łódź czeka kolejny ligowy mecz. Podopieczni Enkeleida Dobiego spróbują wreszcie przełamać swoją fatalną wyjazdową serię i pokonać w Olsztynie Stomil. Niewykluczone, że gospodarze przystąpią do tego starcia osłabieni brakiem kilku ważnych zawodników.

Na murawie z całą pewnością nie zobaczymy Janusza Bucholca, który w ostatnim pojedynku z ŁKS Łódź ukarany został czerwoną kartką. Doświadczony obrońca, w ekipie Adama Majewskiego występujący na prawym wahadle, został wyrzucony przez sędziego już w 24. minucie, gdy sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Sekulskiego. Za przewinienie taktyczne najpewniej ukarany zostanie ukarany jednym spotkaniem pauzy.

Na tym nie koniec, bo kolejne osłabienia mogą być spowodowane kontuzjami. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz portalu stomil.olsztyn.pl, Łukasz Kotowski, pod znakiem zapytania stoją występy Macieja Spychały, którego może czekać dłuższa przerwa, a także Damiana Byrtka (na zdjęciu) oraz Jonathana Strausa. Cała trójka to w tym sezonie podstawowi zawodnicy olsztynian, najczęściej wychodzący w jedenastce. Jeżeli faktycznie ich zabraknie, to trener Majewski przed potyczką z Widzewem będzie miał spory ból głowy.

W niedzielę na boisku nie zobaczymy też raczej Grzegorza Kuświka, który choć formalnie nadal jest piłkarzem Stomilu, to w tym roku ani razu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Kontrakt z drużyną z Warmii rozwiązał dziś z kolei Ingo van Weert. Holenderski obrońca karierę kontynuował będzie najprawdopodobniej w Finlandii. W bieżącym sezonie rozegrał osiem spotkań w I lidze, ale w ich trakcie niczym szczególnym się nie wyróżnił.