T. Stamirowski: „Musimy zbudować trwałe podstawy”

5 czerwca 2024, 18:51 | Autor:

Wczoraj odbyła się konferencja, na której sternicy Widzewa Łódź podsumowali miniony sezon w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych. Głos zabierał także właściciel klubu, Tomasz Stamirowski. Poniżej kilka fragmentów jego wypowiedzi:

O rozbudowie infrastruktury

„Pewne rzeczy się dzieją, ale na pewno mogłyby dziać się szybciej. Boisko naturalne przy stadionie jest nam bardzo potrzebne. Ośrodek w Bukowcu to projekt strategiczny. W czerwcu zeszłego roku złożyliśmy dwa wnioski o dofinansowanie i podpisaliśmy projekt dzierżawy. Cały ośrodek w naszym zamyśle ma kosztować 60 milionów złotych i ma być on topowy, bo chcemy być w czubie Polski jeśli chodzi o infrastrukturę. Złożyliśmy projekt na ponad 40 milionów złotych, ubiegając się o 23 miliony złotych dofinansowania. Wkład własny zabezpieczyłem swoimi pieniędzmi, lokata jest w banku założona. W październiku dostaliśmy informację o przyznaniu 10 milionów złotych, a pozostałe 13 milionów złotych jest na dobrej drodze. W styczniu okazało się, że to jednak nie jest tak. Po wszystkich zmianach w kraju poszła informacja, że jednak nie dostaniemy tych 13 milionów złotych, a finalnie dostaliśmy tylko 10 milionów złotych”.

O pozyskaniu środków na budowę ośrodka w Bukowcu

„Kolejnych środków nie otrzymaliśmy i od stycznia czekamy na odpowiedź, dlaczego. Wysłaliśmy już chyba dwa lub trzy pisma do ministerstwa, żeby ktoś nam odpowiedział. Ja nie wiem, co było w klubie nie tak, że tych pieniędzy nie dostaliśmy. Sytuacja jest taka, że bez tych 13 milionów złotych, których oczekiwaliśmy, nie jesteśmy w stanie zbudować takiego ośrodka, o jakim myśleliśmy. Jasno powiem, że ośrodek musi być funkcjonalny, bo nie może być tak, że coś zaczniemy, postawimy i będzie stało i niczemu nie służyło. Zrobiliśmy analizę w kontekście tego, jakie mogą być nasze dalsze kroki. Mamy plan, ale on wymaga komunikacji z minerstwem. Prosimy o spotkanie z ministrem, ale do tego nie dochodzi. Być może zostanie do tego wyznaczony ktoś inny, ale mam nadzieję, że do takiego spotkania dojdzie, bo chcemy omówić tę sytuację. W czerwcu będziemy mądrzejsi i przedstawimy szczegóły”.

O obecnych finansach i organizacji

„Uważam, że w kwestii organizacji i finansów robimy postęp. Widzew jest jednym z nielicznych klubów, który dostaje licencję bez nadzoru finansowego. Niektóre kluby już dają sygnały, że brakuje im pieniędzy i nie spinają się ich budżety. Uważam, że my się przesuwamy i jesteśmy pod tym względem solidnym klubem, który aspiruje, żeby być jeszcze wyżej”.

O celach

„Mamy dwa cele. Pierwszy jest oczywisty – chcemy mistrzostwa. Wiadomo, że od razu nie będziemy wymieniani jako kandydaci do tytułu, ale Jagiellonia Białystok też nie była. Musimy jednak budować sport, konsekwentnie wchodzić na wyższy poziom i korzystać z takich okazji, jak Jagiellonia w tym sezonie. Drugim celem jest to, żeby te sukcesy były trwałe. Lechia Gdańsk miała swój sukces i potem spadła z ligi. Jakiś czas temu Warta Poznań też była wysoko w tabeli, a teraz już jej w Ekstraklasie nie ma. Musimy zbudować trwałe podstawy, bo nie chodzi nam o jeden wyskok, gdzie być może na coś się załapiemy. Dziś mamy sytuację, gdzie 9. miejsce jest najlepszym wynikiem w XXI wieku. My już mieliśmy taką sytuację, gdy sukcesy nie zostały należycie wykorzystane i jako środowisko powinniśmy o tym pamiętać. Dwie upadłości powinny nas czegoś nauczyć, dlatego chce, żeby Widzew był klubem stabilnie”.

O medialnych doniesieniach o konfliktach w sztabie szkoleniowym

„Nie łykajmy wszystkiego, jak pelikany. Żyjemy w czasach, gdy wiele rzeczy się dokleja tylko po to, aby wzrosła klikalność. To nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji, więc zderzenia będą i to jest normalne, zarówno w sztabie, jak i w innych obszarach. Nie wszystko oznacza konflikt i jeśli trener chce podnieść poziom pracy w swoim sztabie, czy zmienić  osoby, które w nim są, to my jako klub będziemy te tematy podejmować”.

O swoich marzeniach i ewentualnych wielkich inwestorach

„Moim marzeniem jest mistrzostwo Polski. Niedosyt z tego sezonu wynika na pewno z Pucharu Polski. Nie ma chyba nikogo, kto uważa, że decyzja sędziego była prawidłowa. Wielka szkoda, bo wyjazd na Stadion Narodowy byłby dla nas czymś pięknym. Sytuacja Jagiellonii też pokazuje, że sukces nie zawsze łączy się z pieniędzmi i można go osiągnąć ciężką pracą. Nie obrażę się, jeśli ktoś przyjedzie tutaj z workami pieniędzy i będzie chciał zainwestować w Widzew. Chętnie go powitam, ale zwróćmy też uwagę na tożsamość klubu. Są takie kluby, jak Lechia, gdzie ja sam nie wiem, kto tam jest właścicielem, chyba jakiś fundusz z Arabii Saudyjskiej. Ja zadeklarowałem jasno i przejrzyście, ile inwestuję, deklarując, że przez 10 lat nie sprzedam akcji i sam będę dopłacał do klubu”.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi? Top
1 miesiąc temu

BAJU BAJU Ostatnie pytanie – „Nie obrażę się jeśli ktoś przyjedzie tutaj z workami pieniędzy i będzie chciał zainwestować w Widzew. Chętnie go powitam, ale zwróćmy też uwagę na tożsamość klubu. Są taki kluby jak Lechia, gdzie ja sam nie wiem, kto tam jest właścicielem, jakiś fundusz z Arabii.” A jak Boniek powiedział publicznie „sprawdzam” na te bajeczki które wygaduje TS to się okazało że TS nabiera wody w usta i wije się jak wąż na pytanie o Bońka i co kurde Boniek jakiś niewiarygodny był? Nieznany? Nie pasował do tożsamości Widzewa?! Bajeczki dla naiwnych, ta kwestia przekreśla tego człowieka… Czytaj więcej »

Logan
Odpowiedź do  Zibi? Top
1 miesiąc temu

Takiego steku bzdur już dawno nikt nie wypisywał tutaj….

Kapitan Tsubasa
Odpowiedź do  Zibi? Top
1 miesiąc temu

Panie Stamirowski niech Pan robi swoje, póki co Widzew robi progres, małymi kroczkami do przodu.
Żadnych możnych pokroju Pana Wojciechowskiego, czy Cacka.

Well
Odpowiedź do  Kapitan Tsubasa
1 miesiąc temu

To nie znaczy ,że mamy wegetować jako klub – na pewno w Widzewie potrzebny jest majętniejszy właściciel żeby klub mógł się rozwijać i odnosić sukcesy

RTS Trójmiasto
Odpowiedź do  Zibi? Top
1 miesiąc temu

To dawaj hajs i działaj

aaa
1 miesiąc temu

ile już lat minęło do 10 ?

PKS
Odpowiedź do  aaa
1 miesiąc temu

3,5 roku…

Antonio
1 miesiąc temu

Panie Stamirowski, to weź Pan kredyt i buduj za własne.

Olo
Odpowiedź do  Antonio
1 miesiąc temu

To weź Tu pajacu

PKS
Odpowiedź do  Olo
1 miesiąc temu

ale Stamirowski jeszcze nie spłacił udziałów za kupno Widzewa a chce goscia z kasa bez sprzedazy udziałow!
to zwykła hipokryzja ekonomiczna!

Bartek80
1 miesiąc temu

Brawo Ty

Unbowed
1 miesiąc temu

$MIESZNE I GROTESKOWE….TYLKO KIBICE WIDZEW ĹÒDZ NIEZAPOMNIJCIE KUPIÇ KARNETY NA ROK Z GÒRY…..

mhcmc
Odpowiedź do  Unbowed
1 miesiąc temu

Nie zapomnimy, bądź o to spokojny

Unbowed
Odpowiedź do  mhcmc
1 miesiąc temu

OH YEAH, NIE ZAPOMNICIE…..A TEN PAN JUŹ LICZY ILE PRZYTULI BO WIADOMO, KARNETY BÈDÀ DROŹSZE TYM RAZEM….”INFLACJA”…..

kibic
Odpowiedź do  Unbowed
1 miesiąc temu
  1. Tepaku karnet kupujesz tylko i wylacznie dla siebie ,nie kupisz to sobie meczu nie obejrzysz proste i nikomu laski nie robiszbo to tylko ty brdziesz na tym stratny .
mic
1 miesiąc temu

Korporacyjny bełkot

PKS
Odpowiedź do  Jacek
1 miesiąc temu

Juz wzieli kontuzjowanego i pewnie tanszego Łukowskiego wiec temat nie wroci…

Jacek
Odpowiedź do  PKS
1 miesiąc temu

Inna pozycją, Łukowski to skrzydłowy lub boczny napastnik

Fan Henryka
1 miesiąc temu

Nie lykajmy wszystkiego jak pelikany…to przekaz do wszystkich, których stamirowski dyma, a którzy zapatrzeni w niego jak babka w obrazek Maryi

Grzesiek
1 miesiąc temu

Z jednej strony faktem jest, że gdyby nie „Stamir”, to nie wiadomo, gdzie obecnie bylibyśmy, ale z drugiej — nie da się ukryć, że nasz właściciel na dziś pewnego przeciętnego poziomu jednak nie przeskoczy z Klubem w eklapie i w tej chwili jest… bardziej hamulcowym rozwoju Widzewa niż jego motorem napędowym i pilnie potrzeba Nam grubszego portfela! Oczywiście wiem, że zaraz przeczytam, Grzesiu wyciąg swój jak taki mądry jesteś i ja się na to nie obrażam, choć w porównaniu z właścicielem biedny jestem jak ta mysz kościelna i słaby jak ten robak, którego tylko zgnieść i butem przydeptać. Ale przecież… Czytaj więcej »

PKS
Odpowiedź do  Grzesiek
1 miesiąc temu

Tylko ze Stamirowski wyciaga temat Jagielonii i go boli ze z mniejszym budzetem mozna o slasku nie wspomnial i na dodatek wnisoku nie wyciagnal ze nie zmienił dyrektora sportowego a tam wyciagneli zmieniajac i maja wyniki!

mhcmc
1 miesiąc temu

Stamirowski za każdym razem mówi to samo. Szkoda, że nie odniósł się do wzmocnień zespołu, przecież sam przyznał, że w klubie to on ma ostatnie słowo w temacie transferów i umów. Wichniarek nie jest jedynym winnym tego jakich piłkarzy Widzew do tej pory sprowadzał. Panie Stamirowski nie było by aż takiego niedosytu, gdyby podejmował pan właściwe decyzje w temacie transferów, a jeśli nie ma pan na ten temat pojęcia to może warto decyzje postawić w rękach dyrektora sportowego i trenera

beka
1 miesiąc temu

Tylko daj daj daj bo nie wybudujemy ha Zlotousty to z obiecana oddania historycznej nazwy LKS Rycerze Wiosny ?

mhcmc
Odpowiedź do  beka
1 miesiąc temu

Drużyna z okolic dworca Łódź Kaliska skompromitowała się w ekstraklasie, a ty robisz to tutaj, notorycznie. LKS Rycerze Wiosny to jakiś ludowy klub sportowy? Bo skrót z Łodzią nie ma nic wspólnego, chyba że czy L czy Ł nie ma dla ciebie żadnego znaczenia. Martw się o stan kadry na pierwszą ligę, nie o Widzew, bo póki co kto może ucieka z tego pierwszoligowego klubiku z okolic dworca Łódź Kaliska. Pamiętaj, Reprezentant Łodzi w ekstraklasie jest tylko jeden i jest to Widzew Łódź! Nie LKS

Rafik
1 miesiąc temu

Przecie tego nie da sie czytac,moje 5 letnie dziecko sie lepij wypowiada

Charles
Odpowiedź do  Rafik
1 miesiąc temu

Jak wypowiada sie jak ty przecie to racze nie. Czyzby bolalo cie to ze karnety maja podrozec? W twoim swiecie przecie powinny tanieć

Kamil_
1 miesiąc temu

Pytanie pierwsze jakie Pan wykonał działania w kierunku rozbudowy stadionu poza narzekaniem w mediach?
Z kim z um Pan o tym rozmawiał i jakie są efekty tych rozmów.
Kibice chcą konkretnych informacji.

Jacek
1 miesiąc temu

Gdybyśmy zdobyli puchar Polski to odbiór sezonu bylby zupełnienie inny i każdy by się zachwycał jaki postęp zrobiliśmy. Już byśmy pompowali balonik jakie to muszą być wzmocnienia na puchary.

Last edited 1 miesiąc temu by Jacek
29
0
Would love your thoughts, please comment.x