Termy Ner Poddębice – Widzew II Łódź 0:5 (0:2)

14 września 2022, 21:00 | Autor:

Najmniejszych problemów z awansem do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski nie mieli piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka pokonali w Byczynie Termy Ner Poddębice. Po niezbyt porywającej pierwszej połowie, wygranej przez łodzian 2:0, widzewiacy świetnie weszli w drugą część spotkania i szybko zdobyli dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0.

W wyjściowym składzie na pucharowe starcie nie brakowało zmian. Na ławce zasiadł choćby Daniel Mąka i Daniel Chwałowski. Między słupkami stanął tego dnia Kacper Kwiatkowski, a dostępu do jego bramki bronili: Dawid Owczarek, Patryk Glicner, Nikodem Wszołek oraz Damian Pokorski. W środku pola wystąpili tego dnia: Łukasz Plichta, Kacper Trenkner oraz debiutujący w rezerwach Bohdan Manujłow. Najwyżej zostali ustawieni Filip Przubułek, Konrad Niedzielski i Jakub Juchacz.

Przez pierwsze kilka minut, obie drużyny bojaźliwie starały się dostać pod bramkę przeciwnika. Z czasem rozkręcać zaczynał się Widzew, a pierwszą sytuację miał Trenkner, który uderzył z rzutu wolnego, ale we właściwym miejscu był w tej sytuacji ustawiony Miłosz Dobierzewski. Trzy minuty później gospodarze wyprowadzili składną akcję, po której piłka uderzyła w słupek. W 12. minucie goście dopięli swego. Bramkę po podaniu od Niedzielskiego zdobył Glicner. Po otwarciu wyniku, czerwono-biało-czerwoni na dobre zdominowali przebieg gry. Dobrą okazję mieli Niedzielski i Przybułek, ale wynik się nie zmieniał. W 26. minucie groźnie wyszli z kontrą miejscowi. Piłkę otrzymał na skrzydło Dariusz Jarczyński, który w porę wypatrzył w polu Daniela Waszczyka, lecz ten został odpowiednio wcześnie zatrzymany przez łódzką defensywę.

Przewaga była aż nadto widoczna, ale strzałów było jak na lekarstwo. W 31. ,minucie, z wolnego znów spróbował uderzyć Niedzielski, lecz piłka zatrzymała się na murze. Futbolówkę na skrzydło dostał jeszcze Wszołek, ale arbiter odgwizdał spalonego. Chwilę później pokonać bramkarza próbował Owczarek – niestety jego uderzenie było zbyt czytelne i piłka wylądowała w rękach bramkarza. Śmiało można było stwierdzić, że w wielu momentach mecz nie porywał, choć co jakiś czas trafiały się godne uwagi zrywy, jak choćby w 38. minucie. Przybułek zagrał do Juchacza, lecz ten nie zdołał pokonać golkipera, dobijał jeszcze Owczarek, ale nic z tego nie wyszło. Cztery minuty później widzewiacy podwyższyli wynik meczu. Strzał Niedzielskiego dobił Przybułek i mieliśmy wynik 2:o dla rezerw.

Już od początku drugiej części meczu do ataku ruszyli widzewiacy z aż pięcioma zmianami w składzie. Okazję strzelecką stworzył sobie Kamil Cybulski, lecz bramkarz pewnie złapał piłkę. Co nie udało się tym razem, zwróciło się kilka minut później. W 50, minucie świetną piłkę w pole karne zagrał wspomniany Cybulski, a lecącą piłkę do siatki głową wpakował Kamil Tlaga. Minęły raptem dwie minuty, a fantastycznym strzałem wynik na 4:0 podwyższył Mateusz Kempski. Widzew był na boisku znacznie wyraźniejszy – akcję miał choćby Mąka, ale sędzia podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Widzewiacy wciąż przeważali – i co ważne – udowodnili to, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie piłkę od Mąki dostał Chwałowski i bardzo pewnym strzałem pokonał bramkarza. Chwilę później, piłkarze RTS mieli kolejne okazje. Najpierw Cybulski nie zdążył dobiec do podania pod bramkę, natomiast minutę później strzał obok prawego słupka oddał Kempski. Gra stale toczyła się pod dyktando Widzewa. Łodzianie kilkukrotnie znajdowali się też w polu karnym przeciwnika. Swoje szanse miał Chwałowski, którego strzał został zablokowany przez obrońcę oraz Trenkner – jego strzał z dystansu powędrował obok lewego słupka. Dominacja Widzewa nie ustała, ale kolejnych goli już nie zobaczyliśmy. Rezerwy wygrały aż 5:0 i awansowały do kolejnej rundy, Z kim w niej zagrają. jeszcze nie wiemy, ale jak tylko dowiemy się o efektach losowania IV rundy, poinformujemy o tym na łamach WTM.

Termy Ner Poddębice – Widzew Łódź 0:5 (0:2)
12′ Glicner, 42′ Przybułek, 50′ Tlaga, 52′ Kempski, 69′ Chwałowski