Termy Uniejów – Widzew II Łódź 0:4 (0:4)

23 kwietnia 2021, 22:45 | Autor:

Czwarty mecz rundy wiosennej rozegrali w piątkowy wieczór zawodnicy rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe Termy Uniejów 4:0, dzięki czemu utrzymali się na pozycji lidera łódzkiej klasy okręgowej.

Tak jak przewidywaliśmy, szkoleniowcy czerwono-biało-czerwonych mieli do dyspozycji trzech piłkarzy, którzy nie znaleźli się w kadrze pierwszej drużyny na dzisiejsze starcie z Górnikiem Łęczna. W bramce rozpoczął już tradycyjnie Konrad Reszka, na lewej obronie Dawid Owczarek, z kolei w ataku Karol Czubak. Co ciekawe, w jedenastce po raz pierwszy zaczął Camilo Villarreal, do podstawowego zestawienia wrócił też po przerwie Jakub Mamełka.

Pojedynek w Uniejowie rozpoczął się świetnie dla widzewiaków, bo już po siedmiu minutach wyszli oni na prowadzenie. Podanie Daniela Mąki wykorzystał Czubak i wpisał się na listę strzelców, jak się okazało po raz jedyny tego dnia. Przez kolejne fragmenty gry czekaliśmy na drugą bramkę, która ostatecznie padła po pół godzinie. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Kmita. Jeszcze przed przerwą czerwono-biało-czerwoni zadali dwa kolejne ciosy! Najpierw drugą asystę Mąki na gola zamienił Mateusz Malec, z kolei pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik pierwszej połowy po podaniu Kmity ustalił Mikulić.

Zwycięstwo gości było już praktycznie pewne, więc trenerzy Grzeszczakowski i Czaplarski przed drugą odsłoną sięgnęli po trzech rezerwowych: na boisku pojawili się Jakub Szlaski, Dawid Telestak oraz Grzegorz Brochocki. Niedługo później do gry weszli też kolejni gracze z ławki, ale pomimo kilku dobrych szans, po przerwie żadna bramka już nie padła. Rezerwy Widzewa odniosły czwarte zwycięstwo tej wiosny, a do tego nie straciły jeszcze ani jednego gola! Druga drużyna utrzymała się też na pozycji lidera łódzkiej okręgówki. Kolejny mecz czeka ją już w najbliższy wtorek, gdy zmierzy się na wyjeździe ze Startem Brzeziny.

7′ Czubak, 30′ Kmita, 35′ Malec, 40′ Mikulić