TMRF wygrał w Ksawerowie i zachował pozycję wicelidera

5 czerwca 2016, 11:38 | Autor:

TMRF

Na kolejkę przed końcem rozgrywek w łódzkiej Klasie A drużyna Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Pozycję wicelidera udało się zachować dzięki sobotniej wygranej w Ksawerowie.

Widzewiacy do meczu przystępowali ze świadomością, że druga lokata na koniec sezonu może dać szansę na grę w lidze okręgowej. Goście starali się więc wygrać to spotkanie i najlepiej rozstrzygnąć je już w pierwszej połowie. Zaczęło się planowo – w 32. minucie Dariuszowi Lisowskiemu udało się otworzyć wynik. Jednak po chwili piłkarze GKS-u wyrównali i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:1.

Po zmianie stron TMRF znów ruszył do ataku i zadał rywalom dwa szybkie ciosy. Zaraz po przerwie na 2:1 strzelił Robert Świątnicki, a za kilka minut prowadzenie podwyższył niezawodny Lisowski. Jego drugi gol był zarazem ostatnim w tym pojedynku.

W kończącej sezon kolejce ekipa złożona z kibiców Widzewa podejmie Burzę Pawlikowice. Jeśli wygra, zakończy rozgrywki na drugim miejscu i będzie czekała na wieści ze związkowych korytarzy. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek, 10 czerwca, o godz. 20:00, na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego.

GKS Ksawerów – TMRF Widzew Łódź 1:3 (1:1)
34′ Rosowski – 32′, 51′ Lisowski, 47′ Świątnicki