Trener drugiej drużyny z nową umową

15 lutego 2022, 12:28 | Autor:

Co najmniej do czerwca 2024 roku trenerem rezerw Widzewa Łódź będzie Patryk Czubak! Szkoleniowiec prowadzący drugą drużynę od początku bieżącego sezonu podpisał bowiem nową umowę z klubem – czytamy na widzew.com. Zawiera ona też opcję przedłużenia o kolejny rok, w przypadku wywalczenia awansu do III ligi.

28-latek, który wcześniej pracował między innymi w Piaście Gliwice czy Warcie Poznań, dołączył do Akademii Widzewa przed startem obecnych rozgrywek. Pod jego wodzą druga drużyna dobrze sobie radzi – na półmetku sezonu zajmuje w IV lidze piąte miejsce i wciąż może włączyć się do walki o awans, wypromowała też kilku zawodników, którzy przesunięci zostali do pierwszego zespołu. To zaowocowało podpisaniem nowego kontraktu. Będzie on obowiązywał od 1 lipca przez dwa lata, a w przypadku zdobycia promocji na wyższy szczebel także przez następny rok. Czubak będzie też koordynatorem działu szkoleniowego Akademii.

„Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować współpracę z trenerem Patrykiem Czubakiem, którego wiedza i zaangażowanie mają wymierny wpływ na rozwój nie tylko zawodników drugiej drużyny Widzewa, ale również młodszych kategorii wiekowych oraz trenerów Akademii. Przedłużenie umowy to kontynuacja przyjętego procesu szkolenia, który trener Czubak wraz ze sztabem realizuje adekwatnie do kategorii wiekowej, z jaką pracuje. Poza tym, współpraca z pierwszym zespołem układa się właściwie, czego dowodem są zawodnicy otrzymujący szanse zaprezentowania się w pierwszym zespole” – przyznał na gorąco dyrektor Maciej Szymański.

„Każdy początek to nowe wyzwanie, ale tutaj mówimy już raczej o kontynuacji. Cieszę się, że jestem doceniany przez klub i będę starał się dalej wspierać jak najlepiej rozwój naszych zawodników. Trudno mi teraz powiedzieć co wydarzy się w odległej przyszłości, ale czuję się tu dobrze, podobnie czuje się moja rodzina i to dobry moment, żeby w pełni rozpocząć życie w Łodzi. Widzew to dobre środowisko do pracy i rozwoju zawodowego. Myślę, że do tej pory dałem klubowi coś od siebie, ale również Widzew wiele mi już dał – efektem tej współpracy jest ta nowa umowa” – zdradził po podpisaniu nowej umowy z łódzką drużyną trener Czubak.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x