Widzew nawiązał współpracę z Uniwersytetem Łódzkim

15 lutego 2022, 15:05 | Autor:

Uniwersytet Łódzki oraz Widzew Łódź zawarły porozumienie, w ramach którego planowana jest długoterminowa współpraca dydaktyczna, rozwojowa i naukowo-badawcza. Będzie ona zaś dotyczyła między innymi rozwinięcia programu praktyk, wspólnego opracowania programu studiów podyplomowych z zakresu zarządzania sportem czy organizacji konferencji i zajęć na stadionie – czytamy na widzew.com.

Podpisanie umowy miało miejsce w poniedziałek w Pałacu Biedermanna. Uniwersytet Łódzki reprezentowała rektor Elżbieta Żądzińska, a Widzew zarząd, w osobach Mateusza Dróżdża oraz Michała Rydza. Strony zadeklarowały chęć współpracy przy różnego rodzaju projektach dydaktycznych, rozwojowych oraz naukowo-badawczych. Może to oznaczać między innymi wdrożenie programów praktyk lub studiów podyplomowych, organizację konferencji, seminariów i warsztatów, współpracę przy kształceniu doktorantów i habilitantów, organizację staży naukowych czy przeprowadzenie zajęć praktycznych na stadionie przy al. Piłsudskiego.

„Zgodnie ze Strategią UŁ 2021-2030, uczelnia wchodzi we współpracę z szeroko rozumianym otoczeniem, również tym z obszaru sportu, gdy widzimy, że takie działanie będzie społecznie użyteczne. W tym przypadku wątpliwości nie mieliśmy – potencjalne korzyści dla obu stron i dla mieszkańców są dla nas oczywiste. Fakt, że właścicielem klubu jest nasz Absolwent VIP, jest dla nas dodatkową radością, ale nie kierujemy się barwami klubowymi, tylko dobrem studentów, naukowców i wszystkich mieszkańców regionu” – podsumowała rektor Żądzińska.

„Uważam, że rola współczesnych klubów sportowych powinna wykraczać daleko poza ramy sportu. Ich obowiązkiem jest kształtowanie określonych postaw, edukacja, odpowiedzialność biznesowa i społeczna. To wszystko można osiągnąć m.in. poprzez współpracę z wiodącymi, renomowanymi ośrodkami naukowymi, a do takich bez wątpienia zalicza się Uniwersytet Łódzki – największa uczelnia w regionie. To dla nas wielki zaszczyt, że pierwszą umowę o współpracy podpisaliśmy właśnie z Uniwersytetem Łódzkim, organizacją z łódzkimi korzeniami, lecz także o ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej skali działania” – dodał prezes Dróżdż.

Foto: Uniwersytet Łódzki

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x