Trener Śląska pod wrażeniem atmosfery na Widzewie
26 września 2019, 19:25 | Autor: Kamil
Choć na wtorkowym meczu Widzewa ze Śląskiem Wrocław zjawiło się najmniej kibiców w tym sezonie, ci, którzy zdecydowali się przybyć, stworzyli niesamowitą atmosferę. Pod jej wrażeniem był nawet trener gości, Vitezslav Lavicka.
Czeski szkoleniowiec wspomniał o tym na pomeczowej konferencji prasowej. Dodał też, że klimat „Serca Łodzi” mógł… sparaliżować niektórych jego zawodników. „Muszę przyznać, że niektórzy gracze byli sparaliżowani atmosferą, jaka panuje na Widzewie. To był bardzo piłkarski klimat” – powiedział Lavicka.
Trener przyznał również, że życzy widzewiakom jak najszybszego awansu do I ligi, a później powrotu do Ekstraklasy. „To, co widziałem w Łodzi, to jest poziom Ekstraklasy. Mam nadzieję, że Widzew jak najszybciej do niej wróci, bo będzie to pozytywna wiadomość dla całej polskiej piłki. Tego im życzę” – stwierdził trener z Czech.
Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, dla 56-latka nie było to pierwsze spotkanie z Widzewem w karierze. Wcześniej miał taką okazję jeszcze jako piłkarz Sparty Praga w sezonie 1983/1984. Wtedy jednak z rywalizacji zwycięsko wyszli Czesi. „Wtedy też Widzew był bardzo trudnym przeciwnikiem, ale udało nam się wygrać” – wspomniał Vitezslav Lavicka.





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Radomiak Radom
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Legia II Warszawa
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
GKS Bełchatów
Jagiellonia II Białystok
GKS Wikielec
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska
Kod zwalniający karnet
Górnik Polkowice
Trybuna B6 Rzad 19 Miejsce 16
817669959
Nie on pierwszy i nie ostatni zapewne