U-15: Widzew Łódź – Ząbkovia Ząbki 0:2 (0:2)

19 czerwca 2019, 19:45 | Autor:

Niepowodzeniem zakończył się pierwszy barażowy mecz trampkarzy Widzewa. Walczący o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 podopieczni Bartosza Bieleckiego przegrali na własnym boisku z Ząbkovią Ząbki 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, gola głową zdobył Maciej Roguski. Chwilę później powinno być już 0:2, ale w ostatniej chwili interweniował jeden z obrońców. W następnej akcji łodzianie mogli wyrównać, lecz piękny strzał Filipa Zawadzkiego z trudem wybronił golkiper przyjezdnych.

Po bardzo ciekawych pierwszych minutach, mecz się nieco uspokoił. Nie brakowało jednak dogodnych sytuacji, a najgroźniejszą miał Dawid Owczarek, który uderzył zza pola karnego, ale również nie trafił do siatki. Widzewiacy starali się wyrównać, ale drugą bramkę zdobyła Ząbkovia. Już w doliczonym czasie gry do piłki dość przypadkowo dopadł Mateusz Kowalczyk i ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron, podopieczni trenera Bieleckiego próbowali odwrócić losy spotkania. Defensywa Ząbkovii dobrze sobie jednak radziła i nie pozwalała na tworzenie zagrożenia pod własną bramką, a łodzianom z przodu zdecydowanie brakowało dokładności i wykończenia. W 60. minucie blisko szczęścia był Mateusz Ludwig, ale minimalnie chybił. Do dobrej sytuacji doszedł też Cezary Cichal, lecz uderzył głową zbyt lekko.

W końcówce obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze przeważali i atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Aż do pierwszej minuty doliczonego czasu gry, gdy po sprytnie rozegranym rzucie rożnym do piłki dopadł Owczarek. Niestety, uderzył tylko w poprzeczkę, a dobitka Cichala również nie znalazła drogi do siatki. W ostatniej akcji uderzał jeszcze Kamil Jakubowski, ale na wysokości zadania stanął bramkarz przyjezdnych.

Mecz zakończył się wygraną Ząbkovii 2:0, która przed rewanżem stawia ich w dużo lepszej sytuacji. Łodzianie niejednokrotnie udowadniali jednak, że nie odpuszczają i tak z pewnością będzie tym razem. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 18:00, w Ząbkach.

2′ Roguski, 40+1′ Kowalczyk

Buczkowski – Owczarek, Miziołek, Szymczak „Sieman” (34′ Cichal) – Jakubowski, Zawadzki (55′ Kowasz), Zielecki (41′ Zadka), Szymczak – Ludwig, Związek – Saganiak

Rezerwowy: Płaczkowski