U-19: Drugie zimowe zwycięstwo widzewiaków

31 stycznia 2021, 14:29 | Autor:

Nie tylko rezerwy, ale również juniorzy starsi Widzewa Łódź rozegrali w sobotę mecz z Andrespolią Wiśniowa Góra. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego nie mieli żadnych problemów z pokonaniem swoich rówieśników i ostatecznie wygrali 6:0. Na boisku obejrzeliśmy dwóch graczy testowanych.

Gospodarze, którzy przed tygodniem odnieśli zwycięstwo nad Iskrą Dobroń, wczoraj również świetnie rozpoczęli zawody. Wynik po ośmiu minutach gry otworzył Michał Szcześniak, który wykorzystał podanie Kacpra Trenknera. Kilka chwil później pomocnik został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zmienił Szcześniak, podwajając swój dorobek w tym meczu. Widzewiacy wciąż przeważali, ale przed przerwą więcej bramek już nie padło.

Tuż po wznowieniu gry rosły napastnik łodzian skompletował swojego hat-tricka, a dogrywał mu Patryk Glicner. To właśnie ten zawodnik kilkadziesiąt sekund później podwyższył rezultat na 4:0, tym razem w pojedynkę pokonując bramkarza z Wiśniowej Góry. Po dziesięciu minutach do protokołu sędziowskiego wpisał się również jeden z zawodników testowanych, trzecią asystę zanotował z kolei bardzo aktywny tego dnia Trenkner.

Przewaga czerwono-biało-czerwonych nie podlegała najmniejszej dyskusji, ale do końca spotkania obejrzeliśmy jeszcze tylko jednego gola. Do siatki po raz drugi trafił Glicner, a na liście asystentów zapisał się Marcel Przybylski. Ostatecznie Widzew odniósł przekonujące zwycięstwo 6:0. W najbliższy weekend podopieczni trenera Grzeszczakowskiego pojadą wraz z rezerwami do Legnicy, gdzie rywalizować będą ze swoimi rówieśnikami z Miedzi.

U-19: Widzew Łódź – Andrespolia Wiśniowa Góra 6:0 (2:0)
8′, 12′ (k), 48′ Szcześniak, 50′, 71′ Glicner, 60′ zawodnik testowany II

Wojda – Mikuś, Lenart, zawodnik testowany I, Przybylski – Wieszczycki, zawodnik testowany II, Glicner, Trenkner, Bień – Szcześniak

Na zmiany wchodzili: Merecz, Kaliński, Daroch