U-19: Widzew górą w derbach Łodzi!

25 września 2021, 20:45 | Autor:

Bardzo ważne spotkanie rozegrali dziś wieczorem juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się bowiem w derbach Łodzi z ŁKS! I zaprezentowali się z naprawdę świetnej strony, całkowicie zdominowali przeciwników, a w ostatecznym rozrachunku odnieśli zasłużone zwycięstwo 2:0!

Zanim na Łodziance rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, widzewiacy wyszli na boisko w specjalnych koszulkach, dedykowanych Jakubowi Wieszczyckiemu, który zerwał ostatnio więzadło krzyżowe. Prestiż derbowego starcia dużo lepiej podziałał na gospodarzy, bo to oni od samego początku zyskali sporą przewagę, a ŁKS miał problemy z wyjściem z własnej połowy. Po zaledwie siedmiu minutach przyniosło to efekt! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Ricardo Goncalves, zaś do piłki dopadł Kacper Kaliński i uderzeniem w róg pokonał bramkarza! Po golu czerwono-biało-czerwoni wcale się nie cofnęli, tylko szukali kolejnego trafienia, choć brakowało im nieco precyzji pod polem karnym. Goście w tym fragmencie gry zagrozili Kacprowi Kwiatkowskiemu jedynie bardzo niecelnym strzałem Oliwiera Muchy.

W 22. minucie bliski szczęścia był Kacper Trenkner, który zdecydował się na próbę ze sporej odległości, a okienko minęła ona o naprawdę tylko centymetry. Celnie uderzył za to Goncalves, lecz dobrze obronił Jan Zareda. Aktywny był Patryk Kowasz – najpierw przedzierał się prawym skrzydłem, ale jego dogranie na róg wybił jeden z defensorów, zaś później zbyt długo zwlekał ze strzałem. Ostatnie minuty pierwszej połowy to całkowita podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego. Szkoda tylko, że nie udało się jej zakończyć podwyższeniem rezultatu. Do przerwy Widzew wygrywał jednak w derbach Łodzi z ŁKS 1:0.

Do drugiej połowy gospodarze przystąpili bez zmian w składzie, ale najważniejsze, że nie zmienił się również przebieg gry i ich bardzo duża przewaga. Podobnie jak w pierwszej części, na efekt tego musieliśmy czekać tylko siedem minut! Świetną indywidualną akcją prawym skrzydłem popisał się Goncalves, podał do środka, a Kowasz strzałem pod poprzeczkę nie dał bramkarzowi szans! Czerwono-biało-czerwonym wcale nie było mało, więc tworzyli sobie kolejne sytuacje! Jedną z nich miał Trenkner, lecz ponownie zabrakło mu trochę do szczęścia. W 63. minucie miała miejsce pierwsza zmiana – Kowasza zastąpił Jakub Juchacz.

Później mecz odrobinę się wyrównał. ŁKS starał się zagrozić bramce Kwiatkowskiego, na szczęście albo czujny był golkiper, albo wyręczał go któryś z kolegów z pola. Na kwadrans przed końcem podopieczni trenera Grzeszczakowskiego popisali się kolejną świetną akcją zespołową – wykończyć mógł ją Trenkner, ale przymierzył tylko w boczną siatkę. Po podaniu Przybułka strzelał też wprowadzony chwilę wcześniej Wiktor Daroch – na posterunku był Zareda. Siedem minut przed końcem piłka wpadła do siatki gości po raz trzeci, niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry poprzeczkę obił Daroch, zaś po stronie gospodarzy interweniował Kwiatkowski. Wynik się już nie zmienił, a Widzew w świetnym stylu zwyciężył w derbach, dzięki czemu utrzymał się na pierwszym miejscu w tabeli!

U-19: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
7′ Kaliński, 52′ Kowasz

Kwiatkowski – Jakubowski (90′ Klajnert), Wszołek, Kaliński – Goncalves (77′ Daroch), Służałek, Trenkner (79′ Bellanavithanage), Przybylski – Przybułek, Saganiak (89′ J. Zając) – Kowasz (63′ Juchacz)

Rezerwowi: Brzózka – Cichal