Porażka Resovii w lidze

26 września 2021, 14:36 | Autor:

W piątek swój ligowy mecz rozegrali piłkarze Widzewa Łódź, a dopiero w niedzielę zrobili to zawodnicy Resovii. Do pucharowego starcia rzeszowianie przystąpią jednak w dużo gorszych nastrojach niż ich przeciwnicy, ponieważ ulegli dzisiaj Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:2.

„Górale” fantastycznie zaczęli to spotkanie, bo już w drugiej minucie prowadzili po golu Joana Romana. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego rzucili się do odrabiania strat, a najlepszą okazję zmarnował Sebastian Strózik. Resovii nie pomógł nawet fakt, że od 31. minuty bielszczanie musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce obejrzanej przez Kamila Bilińskiego. Zamiast tego, po przerwie wynik na 2:0 ustalił Giorgi Merebaszwili.

Przed pojedynkiem z Widzewem rzeszowska ekipa notuje więc serię dwóch porażek, a w tabeli jest dwunasta. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, na trzecie miejsce awansowało z kolei Podbeskidzie, które spisuje się coraz lepiej, podobnie jak czwarty GKS Tychy i piąta Odra Opole. Obie drużyny wygrały odpowiednio z Górnikiem Polkowice oraz GKS Katowice.

Dzisiaj czeka nas jeszcze rywalizacja Stomilu Olsztyn z Miedzią Legnica i Sandecji Nowy Sącz z ŁKS Łódź, jednak widzewiaków najbardziej interesował będzie poniedziałkowy mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a liczącą na odzyskanie pozycji lidera Koroną Kielce.

Mecze 10. kolejki I ligi:

piątek, 24 września

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 4:0 (Letniowski, Guzdek, Zieliński, Karasek)
Górnik Polkowice – GKS Tychy 0:1 (Grzeszczyk)

sobota, 25 września

Odra Opole – GKS Katowice 4:2 (Janus, Piech, Maćkowiak, Nowak – Szymczak, Żemło s.)
Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 2:0 (Czubak x2)
Chrobry Głogów – GKS Jastrzębie 2:0 (Lebedyński, Dziąbek)