U-19: Widzew znowu pewnie wygrywa!

18 października 2020, 14:11 | Autor:

Gdy w Łęcznej kończył się wczoraj mecz Górnika z Widzewem, na boisko przy ul. Małachowskiego wybiegli juniorzy starsi łódzkiego klubu. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego znów spisali się świetnie i pokonali AKS SMS Łódź 4:1, dzięki czemu umocnili się na prowadzeniu w tabeli I ligi wojewódzkiej!

Gospodarze przystąpili do spotkania wzmocnieni kilkoma zawodnikami z drużyny rezerw, ale w kadrze znalazło się też miejsce dla graczy z zespołu juniorów młodszych. Od pierwszych minut lepiej prezentowali się widzewiacy i to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie! Już w 12. minucie Damian Związek podał do Filipa Przybułka, a ten znalazł Mateusza Gołdę, który pokonał stojącego w bramce gości Norberta Florczaka.

Niestety, piłkarze z ul. Milionowej dość szybko byli w stanie wyrównać. Chwilę po upływie pół godziny gry piłkę do siatki wpakował Miłosz Kapica, choć miał przy tym sporo szczęścia, bo jego strzał odbił się jeszcze od jednego z obrońców. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Widzewa! Na minutę przed zejściem do szatni Adam Dębiński obsłużył podaniem Związka, a napastnik ustalił wynik tej części spotkania.

Na drugą połowę podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wyszli z bardziej ofensywnym nastawieniem – do gry w miejsce Kacpra Służałka wszedł Michał Szcześniak, który ostatnio popisuje się niezłą skutecznością. I wczoraj nie było inaczej bo w 65. minucie młody snajper trafił do siatki po dośrodkowaniu Przybułka z rzutu rożnego. Dwadzieścia minut później wynik ustalił Mateusz Saganiak, który wykorzystał dogranie Związka.

Widzew wygrał ostatecznie 4:1, a w tabeli I ligi wojewódzkiej ma dziewięć punktów nad drugim UKS SMS II Łódź oraz trzynaście nad trzecim AKS SMS! Do Ligi Makroregionalnej U-19 awansują dwie najlepsze drużyny na koniec sezonu i niewykluczone, że łodzianie zapewnią sobie promocję już w przyszłą niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzą się z Andrespolią Wiśniowa Góra. Początek o 11:00.

U-19: Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 4:1 (2:1)
12′ Gołda, 44′ Związek, 65′ Szcześniak, 85′ Saganiak – 32′ Kapica

Buczkowski – Owczarek, Lenart, Kaliński, Przybylski – Mikuś (60′ Saganiak), Służałek (46′ Szcześniak), Dębiński, Przybułek (80′ Czapliński), Gołda (85′ Trenkner) – Związek

Rezerwowy: Wojda