U-19: Widzewiacy nie pozostawili złudzeń

1 października 2022, 12:37 | Autor:

Niezwykle okazałym zwycięstwem zakończył się ligowy mecz juniorów starszych. Podopieczni Łukasza Jonczyka rozbili na własnym boisku PSV Łódź aż 9:0. Widzewiacy kontrolowani w pełni przebieg meczu, a jego końcówka była wybornym festiwalem strzeleckim w wykonaniu piłkarzy RTS. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Bohdan Manujłow.

Od początku tego spotkania czerwono-biało-czerwoni szukali swoich szans. W 3. minucie z dystansu uderzył Bartłomiej Ciołak, lecz próba ta była zdecydowanie zbyt lekka, żeby zagrozić bramce. Chwilę później szansę z wolnego miał Milan Bazler, ale bramkarz z problemami sparował jego uderzenie z wolnego. Co jakiś czas zagrożenie stwarzał zespół PSV. Szanse miał choćby Kacper Ziarkowski, jednak nie zdołał on pokonać Antoniego Brzózki. Widzewiacy zaczęli przeważać, a co nie udało się wcześniej Bazlerowi, wyszło Bohdanowi Manujłowowi. W 11. minucie Ukrainiec dograł mocno w pole karne, a nieprzecięta przez nikogo piłka trafiła do siatki. Przewaga Widzewa była z każdą minutą coraz bardziej widoczna. Przyjezdni próbowali atakować, ale w akcjach często brakowało kluczowego podania lub decyzji na oddanie strzału, przez co te rzadkie okazje nie miały prawa skończyć się na wyrównaniu rezultatu.

Podopieczni trenera Jonczyka pokazywali się z dobrej, ofensywnej strony. W 26. minucie z wolnego uderzył Bazler, a kilka chwil później z dystansu próbowali zagrozić bramce Ciołak i Manujłow. W 33. minucie natarciem odpowiedzieli goście. Strzał Graczyka był jednak tak niecelny, że Brzózka nie musiał się ruszać. W 37. minucie wysiłki gospodarzy przyniosły kolejny efekt. Wynik na 2:0, po przemyślanym podaniu od Jakuba Juchacza, podwyższył Eryk Dybisiak, lobując bramkarza rywali. W ostatnich minutach pierwszej części meczu do głosu dochodzili przeciwnicy. Ich akcje nie mogły jednak zagrozić bramce, bowiem kończyły się słabymi wrzutkami lub zbyt mocnymi strzałami. Widzewiacy w tym czasie nie zamierzali się zatrzymywać, a tuż przed przerwą, na 3:0, po pewnym strzałem na dalszy słupek, podwyższył Juchacz. Chwilę później, arbiter zakończył pierwszą połowę, którą zdecydowanie trzeba zapisać na korzyść widzewiaków.

Do drugiej połowy RTS przystąpił z czterema zmianami w składzie. Na murawie pojawili się: Bruno Faliszewski, Denis Sowiński, Taras Kostewski oraz Kamil Cybulski. Ten ostatni szybko uaktywnił się z przodu i w krótkim odstępie czasu stworzył sobie dwie klarowne sytuacje. Szkoleniowiec gospodarzy szybko zdecydował się na kolejne zmiany. Boisko opuścili Bazler z Dybisiakiem, a w ich miejsce weszli Machałek z Bellanavithanage. W 63. minucie strzałem zakończył akcję Manujłow, Minutę później wprowadzony kilka minut wcześnie Machałek, wbiegł z futbolówką w pole karne i pewnym strzałem podwyższył na 4:0. Kilka minut później do siatki trafił też Juchacz, ale radość młodego napastnika przerwał sędzia liniowy, który odgwizdał spalonego.

Chyba wszyscy obecni tego dnia na Łodziance nie mieli wątpliwości, kto zdobędzie w tym meczu komplet punktów, ale czerwono-biało-czerwoni nie zamierzali na tym poprzestać. Kolejne okazje mieli Machałek i Juchacz. Kilka minut później dominacja drużyny z al. Piłsudskiego przyniosła pożądane owoce, bowiem szybko padły dwa kolejne ciosy. W 73. minucie, po centrze, Czechowskiego pokonał Kostewski, a minutę później na 6:0 pewnym uderzeniem podwyższył Machałek. Tak wysokie prowadzenie nie spowodowało zaprzestania ataków w stronę bramki. Swoje okazje mieli Wszołek i Cybulski, a w 84. minucie po strzale w lewy dolny róg bramki, na 7:0 strzelił Manujłow. Obrona rywali była kompletnie rozbita. W 88. minucie po podaniu od Machałka na 8:0 wynik ustalił Juchacz. Fantastycznym zwieńczeniem tego jednostronnego widowiska było piękne uderzenie w okienko w wykonaniu Manujłowa. Widzew wygrał to spotkanie aż 9:0. Następny mecz już za tydzień. Rywalem będzie wówczas SP Widzew Łódź.

Widzew Łódź – PSV Łódź 9:0 (3:0)
11′, 84′, 90′ Manujłow, 37′ Dybisiak, 45′, 88′ Juchacz, 64′, 74′ Machałek, 73 Kostewski

Brzózka – Starbała, Wszołek ,Wiernik (46′ Sowiński), Najderek (46′ Faliszewski) – Manujłow, Bazler (55′ Bellavithanage), Madej (46′ Kostewski) – Juchacz , Ciołak (46′ Cybulski),  Dybisiak (55′ Machałek)

Rezerwowi: Gabrysiak

PSV:
Skład wyjściowy: Czechowski – Zych, Jankowski, Gumiński, Podmajstrzy, Mazur, Graczyk, Lachowski, Ziarkowski, Rozmysłowski, Mariański

Rezerwowi: Plicha, Mokracki, Rafalski, Szymczak, Wenelski, Rzeczyca

Sędzia: Adam Sekuterski

Żółte kartki: Ziarkowski