Widzew II Łódź – RKS Radomsko 2:0 (2:0)

30 września 2022, 19:50 | Autor:

Jedenaste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze drugiej drużyny Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka kontrolowali przebieg meczu i po dwóch bramkach strzelonych w pierwszej odsłonie spotkania, pokonali w domowym meczu RKS Radomsko 2:0. Pechowa seria spotkań z tą drużyną została zatem zakończona, a bez względu na wyniki innych zespołów, Widzew pozostanie liderem IV ligi.

Patrząc na skład na to spotkanie, od razu w oczy rzucał się brak Mateusza Kempskiego, który dzień wcześniej został zgłoszony do rozgrywek w pierwszej drużynie. W bramce tego dnia stanął Kacper Kwiatkowski, a linie obrony utworzyli: Dawid Owczarek, Hubert Lenart, Daniel Chwałowski i Kamil Tlaga. W środku mogliśmy zobaczyć Adama Dębińskiego, Łukasza Plichtę i Macieja Kazimierowicza. Najwyżej zostali ustawieni Filip Przybułek, Daniel Mąka oraz Konrad Niedzielski.

W pierwszych minutach tego starcia strzałów nie oglądaliśmy, choć oba zespoły starały się szybko rozgrywać piłkę. RKS odnotował kilka dograń w pole karne, lecz nie stanowiły one większego zagrożenia dla bramki chronionej przez Kwiatkowskiego. W kolejnych fragmentach, to piłkarze RTS zaczęli przejmować inicjatywę. Dwukrotnie w 14. minucie zagrażał bramce Tlaga, a nieudany strzał nad bramką oddał Owczarek. Widzewiacy wyraźnie przeważali choć w 23. minucie zatrudniony został Kwiatkowski, który musiał obronić strzał Jakuba Załuckiego. Starania łodzian w końcu przyniosły efekt. Wynik pewnym strzałem w prawy górny róg bramki otworzył Owczarek.

Po zdobyciu gola, w dalszym ciągu to gospodarze kreowali grę. Szanse mieli choćby Przybułek, którego strzał powędrował nad poprzeczkę. Z  każdą minutą okazje RKS ograniczały się tylko do długich podań do przodu, ale na baczności miała się defensywa czerwono-biało-czerwonych. W 36. minucie pod polem karnym znaleźli się Tlaga z Przybułkiem. Ten pierwszy otrzymał piłkę z głębi pola jednak jego strzał nie znalazł drogi w światło bramki. W 40. minucie podobną szansę miał wspomniany Przubyłek – niestety zawodnik mógł jedynie złapać się za głowę po tym nieudanym strzale. W 44. minucie samemu w pole karne wbiegł z piłką Niedzielski i został faulowany przez Wiktora Śmigielskiego. Jedenastkę na gola zamienił Daniel Mąka. Tuż po tym sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Do drugiej części zawodów RTS przystąpił z jedną zmianą w składzie. Adama Dębińskiego zastąpił Ignacy Dawid. W pierwszych minutach drugiej połowy znów sytuacje zaczął stwarzać sobie zespół rezerw. W 47. minucie rozegrał piłką Niedzielski z Przybułkiem, ale atak przerwał sędzia, sygnalizując spalonego. Piłkarze w czerwonych trykotach często pokazywali się z przodu. Szanse mieli choćby aktywni w tym meczu Przybułek i Tlaga, ale futbolówka nie chciała wpaść do bramki bronionej przez Daniela Niźnika. Co jakiś czas okazję mieli też goście. Przebić się przez Kwiatkowskiego chcieli Igor Górniak czy Krystian Kolasa, ale rezultat nie ulegał zmianie.

Gospodarze mieli ten mecz pod kontrolą i dłużej utrzymywali się przy piłce. W 69. minucie próbę pokonania Niźnikowskiego podjął Niedzielski, ale bramkarz gości nie dał za wygraną. Trener Czubak wprowadzał do gry kolejnych zawodników. Na murawę wbiegli Kamil Cybulski i Damian Pokorski. Ten pierwszy od razy bardzo aktywnie udzielał się na prawym skrzydle. W 78. minucie młody widzewiak wbiegł w pole karne. ale ostro powstrzymał go jeden z defensorów. Arbiter rozważał nawet podyktowanie jedenastki, lecz finalnie skończyło się na rzucie sędziowskim. W kolejnych minutach łódzka ekipa próbowała doprowadzać do następnych okazji – głównie w postaci strzałów z odległości, którymi swoje akcje kończyli między innymi Pokorski, czy Owczarek. Więcej bramek w tym meczu już nie zobaczyliśmy. Widzew wygrał z RKS Radomsko 2:0 i zapewnił sobie dalsze królowanie w IV lidze. Następny mecz już w przyszłą sobotę. Rywalem będzie wówczas ostatni w tabeli Zryw Wygoda.

Widzew II Łódź – RKS Radomsko 2:0
24′ Owczarek, 45′ Mąka (k)