Urodziny Piotra Gajdy

5 stycznia 2024, 09:00 | Autor:

Swoje 69. urodziny obchodzi dziś były bramkarz Widzewa Łódź, Piotr Gajda. Z tej okazji pragniemy złożyć mu życzenia zdrowia, codziennego uśmiechu i wszelkiej pomyślności w rozpoczętym niedawno 2024 roku.

Gajda urodził się 5 stycznia 1955 roku w Świętochłowicach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chorzowiance Chorzów, z której przeniósł się nie do Ruchu, ale do Górnika Zabrze. Spędził w tym klubie pięć lat, ale nie odgrywał znaczącej roli w zespole, będąc rezerwowym. Przed sezonem 1979/1980 trafił do Widzewa, również w nim stając się golkiperem numer dwa. Był zmiennikiem ŚP. Stanisława Burzyńskiego, zaliczając jedynie osiem występów czerwono-biało-czerwonych barwach. Nie przeszkodziło mu to jednak zostać mistrzem Polski, gdy łodzianie sięgali po swój pierwszy tytuł w 1981 roku.

Był to zarazem jego ostatni sezon w Polsce. Powodem był udział Gajdy w pamiętnym wypadku samochodowym, podczas którego prowadzący auto Burzyński śmiertelnie potrącił człowieka. Bramkarz wyjechał do Niemiec i tam grywał jeszcze w klubach z niższych lig. Za zachodnią granicą mieszka do dziś.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek
5 miesięcy temu

Gdzieś przeczytałem (nie pamiętam gdzie), że gdyby wypadki (nomen omen) inaczej się potoczyły, to Piotr Gajda miał szansę stać się „jedynką” w Widzewie po odejściu do Ipswich ŚP. Stanisława Burzyńskiego. I choć trochę się nie zgadza to z tym, co pamiętam, bo to nie był bramkarz na miarę reprezentacji, mistrzostw czy pucharów (jedynie zmiennik Cimandera bądź Fischera w Górniku Zabrze przed przyjściem do Widzewa), to jednak nie zmienia to w niczym faktu, iż mógł on dłużej pograć w Widzewie i więcej, grając u nas osiągnąć…
Panie Piotrze, sto lat, pozdrawiam!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x