Widzew zaprezentował raport finansowy

5 stycznia 2024, 12:49 | Autor:

Dzisiaj w sali kinowej hotelu Puro przy ulicy Ogrodowej, odbyła się konferencja prasowa dotycząca raportu finansowego klubu za okres ostatnich osiemnastu miesięcy. Klub zakończył ten okres bilansowy z zyskiem.

Co ciekawe, raport finansowy Widzewa nie dotyczy jednego roku kalendarzowego, lecz był rozpatrywany za okres od stycznia 2022 roku do czerwca 2023 roku. „Patrzymy na finanse Widzewa szeroko, mówimy o trzech różnych okresach czasowych. Sprawozdanie dotyczy okresu od 1 stycznia 2022 do czerwca 2023 roku, czyli 18 miesięcy. Nie pokrywa to się z sezonem. A kontekst ostatnich sześciu miesięcy to już nowy sezon” – powiedział Michał Rydz.

Z kilku powodów władze RTS zdecydowały się na zmianę okresu rozliczeniowego. „Decyzja zapadła dwa lata temu. Do tej pory Widzewa raportował od stycznia do grudnia. Mówimy o sprawozdaniu finansowych. Powodowało to kilka problemów. W ramach komisji licencyjnych musimy składać budżety sezonowe, czyli od czerwca do czerwca. Po drugie, to trudne jest porównywanie wyników, bo nie pokrywało się to z sezonem” – zaznaczył prezes Widzewa.

W raportowanym okresie, klub wygenerował przychód w kwocie 55.838.000 złotych, natomiast poniósł koszty rzędu 52.591.000 złotych. Zysk bilansowy wyniósł zatem 3.247.000 złotych. Na dzień 30 czerwca 2023 roku aktywa Widzewa wyniosły razem 16.657.000 złotych, a kapitał własny 10.219.000 złotych. Spółka posiada jedynie bieżące nieprzeterminowane zobowiązania.

Rok obrachunkowy, klub zakończył zyskiem bilansowym. Na osiągnięty zysk wpłynęło przedłużenie okresu obrotowego z 12 do 18 miesięcy, w związku z chęcią zrównania kolejnego roku obrachunkowego z sezonem piłkarskim. W konsekwencji, w okresie sprawozdawczym były cztery transze sprzedażowe karnetów (wiosna – sezon 2021/22, sezon 2022/23 oraz sezon 2023/24), które spółka odnotowała w przychodach we wskazanym roku rozliczeniowym.

Podstawowe przychody objęły dwa obszary: komercyjny i organizacji meczów. Blisko 40% przychodów generuje organizacja meczów Widzewa, natomiast 31% zysków to przychody komercyjne. Prawa telewizyjne i powiązane dały 17% przychodów, a pozostałe to dochód ze sklepu i akademii. W kwestii kosztów, 51% generuje pierwszy zespół, 13% organizacja meczów, również 13% to inne koszty. Pozostałe środki zostały przeznaczone na akademię, sklep i najem powierzchni.

Priorytetem RTS ma być sport, więc intencją będzie zwiększanie nakładów w tej pierwszej kategorii, aby osiągać jak najwyższe cele. Równolegle środki będą inwestowane w akademię, infrastrukturę oraz rozwój organizacyjny. „Nasza intencja jest prosta: będziemy zwiększać nakłady na pierwszy zespół. Jesteśmy w tym jednak wyważeni i chcemy prowadzić zrównoważoną politykę finansową Klubu. Pewne koszty musimy ponosić, jednak nie chcemy sobie pozwolić na szaleństwo” – powiedział Tomasz Stamirowski.

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
5 miesięcy temu

Ooooo zaraz się zacznie 3,2,1,0,start :)

Piter
Odpowiedź do  kibic
5 miesięcy temu

Prosze bardzo. Wygląda to moim zdaniem nieźle. Stabilnie (jak na klub piłkarski to nawet bardzo) – widać też istotny progres r/r. W perspektywie 2-3 lat, wzrosną przychody z tyt. rankingu historycznego + jak dojdzie średnio 2-3mln rocznie z transferów to jest realna szansa na 5-6 budżet w lidze (Legia, Lech, Pogoń i Zagłębie moim zdaniem poza zasięgiem na ten moment). Przypomnę tylko, że wiele klubów z ex. ma bardzo duże wsparcie miejskie albo ze SSP – a Widzew praktycznie żadnego. Ja zdecydowanie wolę małymi krokami budować klub w zdrowy sposób, co roku 1-2 pozycje wyżej, niż jednego roku bić się… Czytaj więcej »

Last edited 5 miesięcy temu by Piter
lolo
Odpowiedź do  Piter
5 miesięcy temu

Zapomniałeś kolego o srakowie. Gdzie nam do ich budżetu.
Z kolei Pogoń to wielka niewiadoma budżetowa.

kingoffzz
Odpowiedź do  Piter
5 miesięcy temu

PZRECIEZ MAMY 5-7 BUDZET W KRAJU A TY MOWISZ ZE ICH NIE DOGODNIMY>?
SLASK JAGIELONIA ZROBIŁY WZMOCNIENIA Z PODOBNYMI BUDZETAMI I LIDERUJA!
MY DALALEJ MAŁY KROCZKAMI WALCZYMY O UTRZYMANIE SPRZEDAJAC NAJWIECEJ KARNETOW W POLSCE MAMY JEDNA Z LEPSZYCH UMOW SPOSNRSKICH JEZELI CHODZI IO KASE-PANATTONI
CIAGLE TYLKO NARZEKANIE WŁASCICIELA ZE BOISKA TRENINGOWE ZLE A JA WIDZE SŁABY DOBOR ZAWODNIKOW!
NAJPIERW TO POWINIEN ZMIENIC PION SPORTOWY Z DYREKTOREM ORAZ SCAUTINGIEM … BO JEGO PRACA JEST MARNA!

Pineiro
Odpowiedź do  kingoffzz
5 miesięcy temu

Śląsk na pensje piłkarzy wydaje, co najmniej 100% budżetu, co przed wyborami samorządowymi ma uzasadnienie, Pogoń w swoim budżecie na 23′ zaplanowala milionowe transfery, nie objawił się kolejny Kozłowski…należy szanować uczciwość Widzewa!

Odpowiedź do  kingoffzz
5 miesięcy temu

Śląsk takie wzmocnienia porobił, że sprzedał najlepszego w zeszłym sezonie Yeboaha :)

Łukasz
Odpowiedź do  kibic
5 miesięcy temu

Ooo 3,2,1,0 start, kiełbaes z długami już z ligi spadł !!!

RedMan
Odpowiedź do  kibic
5 miesięcy temu

Tak z ciekawości.. Wy tam macie takie jawne raporty finansowe? Czy grabarz trzyma wszystko w tajemnicy żeby na koniec sezonu mydlić oczy komisji licencyjnej o podpisaniu umowy z następnymi Platkami???

ŻBC
5 miesięcy temu

Budżet się spina – brawo (również dla Pana Dróżdża). Lepsze stawanie małych i rozważnych kroków, niż tzw. „ura bura – ciocia Agata”, które zaserwował nam już Pan Sylwester C. z wiadomym skutkiem.

gracz
Odpowiedź do  ŻBC
5 miesięcy temu

S.Cacek, J.Wojciechowski, J.Romanowski, I.Król, S.Bekdas, A.Ptak, Z.Drzymała, P.Buller, I.Klicki… wielu czarodziejów już było w polskiej piłce i po każdym zostają zgliszcza. Nawet B.Cupiał nie dał rady. No chyba, że trafi się komuś wreszcie prawdziwa Wanna Ly! :)

lolek
Odpowiedź do  gracz
5 miesięcy temu

Mioduski jakoś daje sobie radę w Legii,wiadomo nie zawsze jest mistrzostwo czy Puchary ale jest stabilnie i prawie zawsze od długich lat walka w górnej części tabeli

Kołomir
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

Tak i 380 milionów długów które on pokrywa z własnych środków liczą naiwnie że jak kiedyś sprzeda 7egia to tą kasę odzyska. Zresztą już cześć odzyskał sprzedając sobie za grosze tereny Legi chociaż by sekcje tenisową.

lolek
Odpowiedź do  Kołomir
5 miesięcy temu

Ty będziesz uczył gościa co ma kilkaset milionów zł majątku co ma robić i jak ma postępować w biznesie i czy odzyska kasę czy nie :) On sam dobrze wie co ma robić i na czym zarobić, a i w koło siebie ma pełno doradców, prawników, ludzi biznesu w Warszawie i nie tylko ,którzy na pewno wiedza lepiej od ciebie

Last edited 5 miesięcy temu by lolek
kingoffzz
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

pilnuj swojego dłuznika salskiego zebyscie mieli na wyplaty koncowko brodata!

lolek
Odpowiedź do  kingoffzz
5 miesięcy temu

Kiedy trollu następny podpis zmienisz ?

Reprezentacja Kozin
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

Jak to jest samemu używać kilku nicków (Janek, kibic, łowca kłamstw, lolek) i jednocześnie wytykać komuś zmianę podpisu? Ty masz coś z głową i to tak porządnie.

Teo
Odpowiedź do  Reprezentacja Kozin
5 miesięcy temu

Już dawno pisałem że ten przygłup, to kałesiackie ścierwo jest chore psychicznie. W czasach gdy można było komentować w expressie ten chory ćwok siedział w komentarzach non stop i wypisywał swoje „mądrości”.
Nieudacznik życiowy jest zerem w realnym świecie więc w internecie chce być gwiazdą. Chory, kałesiacki przygłup.

RedMan
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

PODPIS!!! XD XD XD sam jesteś urwał podpis XD

RedMan
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

Weź może cwana gapo naucz swojego grabarza jak dysponować pieniędzmi żeby nie zbankrutować, bo widmo kolejnego upadku kiełbaesu coraz bliżej

Hycel
Odpowiedź do  lolek
5 miesięcy temu

Wypad żydowska kur.wo z al..desperatów Śląski was dumą wiejska cioto

Simpson
Odpowiedź do  gracz
5 miesięcy temu

A jak myślicie, szybko się sponsorowanie motorynki znudzi Jakubasowi? Bo jak nie to może być mocny gracz

kingoffzz
Odpowiedź do  ŻBC
5 miesięcy temu

40 MLN BUDZET SIE SPINA….
WYDAJEMY TYLKO POŁOWE NA 1 DRUZYNE!
GDZIE RESZTA KASY??? CIAGLE TYLKO KOSZTA I KOSZTA
JAK SPADNIEMY TO STRACIMY OKOLO 10 MLN Z CANALU I MOZNIEJSZYCH SPONSORÓW I SIE JUZ BUDZET NIE ZEPNIE …

Odpowiedź do  kingoffzz
5 miesięcy temu

Masz raport do ściągnięcia więc zamiast pytać jak debil to sobie zajrzyj. Nawet w artykule tutaj masz napisane co poza wydatkami na 1 zespół kosztuje, ale ty wolisz się pruć

Misiek
5 miesięcy temu

Wszystko pięknie tylko jaki jest pomysł na utrzymanie się w Ekstraklasie?

Grzesiek
Odpowiedź do  Misiek
5 miesięcy temu

Stamir z Wicherkiem na czele i jakoś to będzie… Pozdrawiam!

nody64
5 miesięcy temu

no to się pytam gdzie są wzmocnienia!

SarevokAnchev
5 miesięcy temu

Obrot nie będzie miał znaczenia bez strategii rozwoju sportowego drużyny. Nie tłumaczmy wszystkiego ośrodkiem, itd. Trzeba zacząć dążyć do zawiązywania długoterminowych umów z ważnymi ogniwami i mocniejszymi talentami oraz zarabiania lub niedokładania przy odejściach. Musimy w końcu wejść w model funkcjonowania który będzie nam dawał kasę na rozwój. Inaczej będziemy zawsze wśród kandydatów do spadku zmieniającymi piłkarzy co roku.

Grzesiek
5 miesięcy temu

Z tym zyskiem widzę, tak jest, jak ze wzmocnieniami i odejściem Ravasa: niby jest, ale tak, jakby go nie było…

Wasiu
5 miesięcy temu

mam takie pytanko , jak to jest Canal+ płaci,umowy sponsorskie najwyższe od 15lat , zawodnicy kupieni za darmo , miasto coś tam rzuci co roku , jest prywatny właściciel , sklep oblegany że aż koszulek brakuje , karnety wysprzedane i zwalnianie miejsc zarabia , a tu takie grosze na plusie , przecież jakbyśmy kupili kogoś za gotówkę to ledwo co by starczyło o co tu chodzi że jest tak mały plus , a rozwój drużyny i klubu nie jest za duży .

Rafał
Odpowiedź do  Wasiu
5 miesięcy temu

No patrz. Jest dokument opublikowany. wystarczy otworzyć i przeczytać, na co idą pieniądze. Takie trudne?

Arturrr
Odpowiedź do  Wasiu
5 miesięcy temu

Jak można kupić kogoś za darmo?

Hycel
5 miesięcy temu

Karnety wykupione sponsorzy spoko gadżety też kupowane i taki bilans?Kurwa kiedyś też kradli ale bylo mistrzostwo Liga mistrzów a teraz chujnia w lidze walka o utrzymanie TERAZ TO KRADNĄ

Rafał
Odpowiedź do  Hycel
5 miesięcy temu

A co ukradli? Ile wypłacono dywidend dla właścicieli? odp: 0,00 zł. Masz w dokumencie wszystkie wydatki od a do z, a coś bredzisz o kradzeniu….

Bastian
Odpowiedź do  Rafał
5 miesięcy temu

Gdzie Ty masz ten dokument? Jest jakiś załącznik? Sorry, że pytam, ale nie zauważyłem. Bo w to co tu napisali to trzeba być naiwnym, żeby wierzyć. Chciałbym zobaczyć te wydatki od a do z. Mogą być zresztą rosnąco lub malejąco. Byle były :-).

Odpowiedź do  Bastian
5 miesięcy temu

Tak kur*@ i ty nie jesteś naiwny tylko wierzysz w swoją wyimaginowaną rzeczywistość. Raport bez problemu znajdziesz jak umiesz korzystać z komputera. A co do naiwniactwa – każda spółka musi złożyć raport w KRS i tam też możesz sprawdzić raport finansowy spółki. No chyba, że według Ciebie w KRS też dane są dla naiwnych xD

Kriss
5 miesięcy temu

Kilka liczb z których nic nie wynika. Nie widać gdzie wypływa kasa, a co poniektórzy naiwniacy już się cieszą, że klub stabilny. :-). Zysk bilansowy to iluzja. No ale niech się kibice cieszą i kupują karnety. Głupich i zakochanych trzeba łupić ile wlezie.
Ps. Nie jestem zza torów jakby co. Od 30 lat kibic Widzewa. I jak czytam część komentarzy to śmiać się chce z naiwności ludzkiej.

Odpowiedź do  Kriss
5 miesięcy temu

Piszesz: „Kilka liczb z których nic nie wynika. (…) co poniektórzy naiwniacy już się cieszą, że klub stabilny.”
No to się zdecyduj. Wynika czy nie wynika? Masz jakąś tajemną wiedzę, że klub jest niestabilny (bo rozumiem Ty nie z „naiwniaków” )czy tak wszedłeś popierdolić kocopoły?

Last edited 5 miesięcy temu by Bula
Kriss
Odpowiedź do  Bula
5 miesięcy temu

Widać jesteś z tych głupszych, więc nie będę Ci tłumaczył, bo to na nic. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Rafał
Odpowiedź do  Kriss
5 miesięcy temu

Hehe tobie się śmiać chce bo nie wiesz, że aby podważyć raport finansowy, to potrzeba więcej niż Twoje „ja wiem lepiej”

Rafi2
5 miesięcy temu

A gdzie można zobaczyć raport?

Arturrr
Odpowiedź do  Rafi2
5 miesięcy temu

A gdzie można zobaczyć pełny raport finansowy?

Odpowiedź do  Rafi2
5 miesięcy temu

Nie no… Masz na stronie klubowej w artykule o tym, że Widzew zaprezentował raport. Ludzie co z Wami? Szybciej byś to znalazł niż napisałeś swój komentarz

Widzewiak 1910
5 miesięcy temu

Zarzad widzewa bierze do kieszeni dla siebie a w dupie ma wzmocnienia widzewa lodzkiego . Jak zarzad widzewà nie bedzie widzewa zmacnial to spadniemy do 1 ligi taki bedzie los

Indra
5 miesięcy temu

Koszty operacyjne 50 mln , wynagrodzenia ok 7 mln , usługi obce ponad 34 mln! Może ktoś wyjaśni na co idzie 68% budżetu .Co to za usługi ?

44
0
Would love your thoughts, please comment.x