Urodziny Piotra Szarpaka

21 marca 2024, 09:01 | Autor:

W dniu dzisiejszym 53 lata kończy Piotr Szarpak. Byłemu piłkarzowi Widzewa oraz członkowi jego sztabu szkoleniowego składamy życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Szarpak urodził się 21 marca 1971 roku w Łodzi. Futbolu uczył się na początku w Chojeńskim Klubie Sportowym, z którego przeniósł się na Piłsudskiego w przerwie zimowej sezonu 1989/1990. Trafił na trudny moment w historii klubu, ponieważ z miejsca spadł do ówczesnej II ligi. Na szczęście po roku widzewiacy wrócili do elity, a Szarpak w swoim pierwszym pełnym sezonie był jedną z kluczowych postaci w zespole trenera Pawła Kowalskiego. W kolejnych rozgrywkach grywał już mniej, a następnie na rok trafił do Hutnika Kraków.

Do Łodzi wrócił przed sezonem 1992/1993, znów będąc ważnym ogniwem drużyny. Dwa lata później sięgnął z Widzewem po wicemistrzostwo Polski, a później po dwa tytuły mistrzowskie z rzędu (strzelił zwycięską bramkę w ważnym dla losów sezonu meczu z Legią Warszawa). Ma w CV także Superpuchar Polski, choć w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów nie zagrał. Zaliczył także występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, choć nie udało mu się wywalczyć powołania do reprezentacji. Kampania 1997/1998 była jego ostatnią w czerwono-biało-czerwonych barwach. Przez kolejne sześć lat występował w GKS Bełchatów, a karierę piłkarską zakończył w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Piotr Szarpak posiada licencję trenerską. Samodzielnie prowadził m.in. Włókniarza Zelów czy Tur Turek. W 2014 roku był członkiem sztabu szkoleniowego Widzewa, wspierając Rafała Pawlaka.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
boguś
3 miesięcy temu

Sorry, ale :
„...Futbolu uczył się na początku w Chojeńskim Klubie Sportowym, z którego przeniósł się na Piłsudskiego w przerwie zimowej sezonu 1989/1990…

Szarpak przyszedł do Widzewa dużo wcześniej. Wg mnie stało się to latem 1985 roku.

boguś
Odpowiedź do  boguś
3 miesięcy temu

Autopoprawka :) latem 1986 roku.

Paweł
3 miesięcy temu

Wszystkiego najlepszego.100 lat!

Fan Henryka
3 miesięcy temu

Najlepszego dla Piotrusia Szarpaczka

Jura
3 miesięcy temu

1910 lat Panie Piotrze!

piotro
3 miesięcy temu

Masz Piotrek walczak. Najlepsze życzenia. Ech, tamte czasy!

BSNT
3 miesięcy temu

„Przepiękne, czyściutkie, celniutkie uderzenie Piotrusia Szarpaczka”
pamietamy, dziekujemy :)

Grzesiek
3 miesięcy temu

Chociaż Piotr Szarpak zapamiętany został przede wszystkim jako strzelec zwycięskiej bramki w meczu z Legią przy Łazienkowskiej — pierwszej z dwóch naszych wielkich wiktorii odniesionych w stolicy końcem lat 90. ubiegłego wieku, to jednak warto pamiętać także, że ten piłkarz ma na swoim koncie również 13 występów w rozgrywkach o europejskie puchary… Osiem w kwalifikacjach i LM, w których to Neftci Baku strzelił nawet trzy gole oraz 5 spotkań w P.UEFA. A łącznie we wszystkich meczach, w których grał on dla Widzewa, zdobył 20 bramek.
Sto lat Marco, bo na cześć… Van Bastena, jego idola, tak go nazywano, pozdrawiam!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x