Urodziny Piotra Szarpaka

21 marca 2023, 17:22 | Autor:

W dniu dzisiejszym 52 lata kończy Piotr Szarpak. Byłemu piłkarzowi Widzewa oraz członkowi jego sztabu szkoleniowego składamy życzenia zdrowia, a także wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Szarpak urodził się 21 marca 1971 roku w Łodzi. Futbolu uczył się na początku w Chojeńskim Klubie Sportowym, z którego przeniósł się na Piłsudskiego w przerwie zimowej sezonu 1989/1990. Trafił na trudny moment w historii klubu, ponieważ z miejsca spadł do ówczesnej II ligi. Na szczęście po roku widzewiacy wrócili do elity, a Szarpak w swoim pierwszym pełnym sezonie był jedną z kluczowych postaci w zespole trenera Pawła Kowalskiego. W kolejnych rozgrywkach grywał już mniej, a następnie na rok trafił do Hutnika Kraków.

Do Łodzi wrócił przed sezonem 1992/1993, znów będąc ważnym ogniwem drużyny. Dwa lata później sięgnął z Widzewem po wicemistrzostwo Polski, a później po dwa tytuły mistrzowskie z rzędu (strzelił zwycięską bramkę w ważnym dla losów sezonu meczu z Legią Warszawa). Ma w CV także Superpuchar Polski, choć w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów nie zagrał. Zaliczył także występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, choć nie udało mu się wywalczyć powołania do reprezentacji. Kampania 1997/1998 była jego ostatnią w czerwono-biało-czerwonych barwach. Przez kolejne sześć lat występował w GKS Bełchatów, a karierę piłkarską zakończył w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Piotr Szarpak posiada licencję trenerską. Samodzielnie prowadził m.in. Włókniarza Zelów czy Tur Turek. W 2014 roku był członkiem sztabu szkoleniowego Widzewa, wspierając Rafała Pawlaka.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Would love your thoughts, please comment.x