Wahadłowi dochodzą do siebie. Kiedy wrócą do gry?

21 marca 2023, 19:04 | Autor:

Od kilku tygodni Janusz Niedźwiedź nie może w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych zawodników. Jednym z często kontuzjowanych piłkarzy jest w ostatnim czasie Fabio Nunes. Teraz dołączył do niego także Mato Milos.

Nunes to jeden z największych pechowców obecnego sezonu. W 9. kolejce, w spotkaniu przeciwko Cracovii, został ostro sfaulowany przez Michała Rakoczego i musiał opuścić boisko. Diagnoza była nie mniej brutalna – konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego i kilka miesięcy przerwy w grze. Portugalczyk wrócił do treningów dopiero na początku roku, a formę odbudowywał m.in. podczas zgrupowania w Turcji.

Wybiegł w podstawowym składzie w dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej, z Pogonią Szczecin oraz Jagiellonią Białystok, a następnie znów doznał urazu. Tym razem mięśniowego. Gdy go wyleczył, przyplątał mu się nowy problem. Nieobecność lewego wahadłowego liczona jest więc już w sześciu spotkaniach. Czy uda mu się wrócić na kolejne? Na razie strona oficjalna poinformowała, że Nunes będzie kontynuował rehabilitację, a także będzie stopniowo wchodził w trening z zespołem.

Podobnie wygląda sytuacja Milosa. Z tą różnicą, że Chorwat wypadł z gry dopiero niedawno. Okazuje się, że nabawił się kontuzji mięśniowej w trakcie wyjazdowego starcia z Wisłą Płock. Został w nim zmieniony w 79. minucie przez Jakuba Sypka, a następnie zabrakło go w składzie na mecz z Lechem Poznań. Prawy wahadłowy ma przechodzić zabiegi fizjoterapeutyczne, ale na temat długości ewentualnej przerwy klub informacji nie podaje.

Obecnie trener Niedźwiedź ma do dyspozycji dwóch nominalnych wahadłowych: lewego Andrejsa Ciganiksa oraz prawego Pawła Zielińskiego. Przeciwko Lechowi na boku boiska zagrał za to Dominik Kun. Kolejny mecz łodzianie rozegrają 2 kwietnia. Jest więc szansa, że do tego czasu obaj kontuzjowani zawodnicy wrócą do zdrowia.

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
8
0
Would love your thoughts, please comment.x