W klubie dyskutowali o finansach. I zamierzają oszczędzać

10 stycznia 2021, 15:00 | Autor:

W miniony czwartek odbyło się spotkanie zarządu Widzewa Łódź SA, przedstawicieli Rady Nadzorczej, a także reprezentantów Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych. Najważniejszym omawianym tematem była bieżąca sytuacja finansowa spółki. Jakie podjęto decyzje?

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu, który ukazał się na łamach widzew.com:

W dniu 7 stycznia odbyło się spotkanie Zarządu Spółki Widzew Łódź, przedstawicieli Rady Nadzorczej Spółki Widzew Łódź, a także przedstawicieli Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, w trakcie którego omawiano bieżącą sytuację finansową spółki.

Władze na bieżąco analizują planowane przychody i koszty klubu, w celu urealnienia jego budżetu. Podjęto również decyzję o organizacji regularnych spotkań na temat stanu finansów klubu.

Płynność finansowa spółki będzie stabilna, pod warunkiem wprowadzenia przez klub oszczędności i odpowiedzialnej polityki finansowej.

55
Dodaj komentarz

28 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Ż

Czyli wcześniej nie oszczędzano a polityka finansowa była nieodpowiedzialna. Wynika z ostatniego akapitu.

Dss

Wiadomo było od początku. Większość graczy jest przepłacanych. Szkoda tylko trenera bo ma warsztat, a nie ma zawodnikow

Łukasz

Przepłacani to są Ci co siedzą w stowarzyszeniu nie wiadomo nawet ilu ich tam jest i po co są.

Widzewie Quo Vadis?

Ale oni nie pobierają pensji tylko robia tu swoje interesy.

Gdyby nie oni i finanse to byś na SMS śmigał. A polityka była nieodpowiedzialna i dlatego nie ma z nami Pajączek…

Czerwone Teofilów

Gdyby nie oni to Widzew już dawno miałby stabilna pozycję i właściciela, lepiej robić komedie zatrudniając ludzi z olx..

Aesel

Tak to dosłownie można odczytać. Mam prośbę, może mi ktoś napisać jakich nowych sponsorów lub patronów znalazła Spiderwoman? To bardzo ciekawe.

Zgredzik

Stowarzyszenie ograniczyć do max. 5 osób, znaleźć inwestora i pogonić z klubu lanserów którzy to rzekomo działają tu charytatywne ale kręcą „przy okazji” swoje interesy z których klub nie ma nic ( no może wyższe rachunki za catering ). Taka partyzantka była może dobra 3 max. 2 lata temu. Teraz potrzeba stabilizacji a nie amatorki. Ten klub na to nie zasługuje.

Widzewie Quo Vadis?

Ale tak się nie da. Oni mają swoje udziały w klubie. Musisz wykupić paczki udziałów od każdego. Pierwszych 3 znajdziesz bez problemu i relatywnie tanio wykupisz potem jak się rozniesie fama to z każdą kolejną osoba cena będzie rosła albo zostaniesz zablokowany. No chyba, że na oglądałeś się wystarczająco filmów Vegi i będziesz porywał, szantazowal czy robił inne zakazane rzeczy to w końcu pewnie darmo przejmiesz resztę. Tu trzeba 1 inwestora który wykupi całość udziałów, a biznesmeny podziela się dolą już między sobą :)

Zgredzik

Nie bardzo wierzę że towarzystwo wzajemnej adoracji tak łatwo odpuści tak łakomy kąsek jakim jest Nasz Widzewek. Obawiam się że będziemy tkwili w tym maraźmie jeszcze kilka sezonów, aż zaczną się poważniejsze problemy finansowe. Wiem że to czarny scenariusz i oby się nigdy nie sprawdził. Ale przy obecnym sposobie prowadzenia klubu wcale nie niemożliwy.

Kibic1910

Oszczędność oszczędnościami wystarczy kontraktować graczy dobrych i grających w swoich klubach przed przyjściem do RTS, a nie branie odpady, bo znajomy manager wciska swego grajka, a później zawód i trzeba rozwiązać umowę i wypłacić odszkodowanie. Fajnie się wydaje nie swoje pieniądze i dlatego więcej szacunku dla całej społeczności RTS. PozdRoWiEnia

Tomek

Wiadomo kiedy będzie można przedłużyć karnet na wiosnę?

KTOŚ

CHYBA nikogo to nie dziwi… Pajączkówna pozostawiła po sobie delikatną dziurę finansową (oczywiście za NIEMYM przyzwoleniem zarządu i stowarzyszenia)

(!) Podpisywanie kontraktów z takimi tuzami jak OBAMA
(!) BEZNADZIEJNY zapis w kontraktach zawodniczych mówiący że po awansie automatycznie przedłużają się umowy na następny rok.
(!) ciągłe trzymanie na etacie byłego trenera KACZMARKA
(!) sztucznie tworzone stanowiska
(1)…. itd

KASA leje się strumieniami, a nowych źródeł finansowania BRAK.

Noname

Przecież marnotrawstwo dzieje się od początku. Pani Pajączek tego ani nie rozpoczęła ani niestety nie wytrzebiła.

Łukasz

Święte słowa, ale większość wzięła ją za kozła ofiarnego. I szkoda że to jest większa część kibiców. A od dawna jest wiadomo że rządzą Ci ze stowarzyszenia i nie dadzą zrobić nic nie po ich myśli.

Bajera Bareja

Kurde nie rozumiem Twojego wpisu, jeśli ci ze stowarzyszenia nie dadzą zrobić nic nie po ich myśli to jednak była tym kozłem ofiarnym, tak?

Piotr

Czy ktoś z kibiców ma wiedzę, kto był odpowiedzialny za klauzulę o automatycznym przedłużeniu kontraktów zawodników?

Czyli do tej pory było na zasadzie hulaj dusza. A wypowiedź byłej prezes że mamy oszczędności można włożyć między bajki. Jak ja współczuję stowarzyszeniu że omijają ich bankiety na vipach przez pandemie. I te dwa autokary hostess co mecz. Za to co rozjebaliscie na zabawę odkąd powstał stadion to już by był ośrodek treningowy . A teraz jak w końcu jesteśmy 1 lidze i trzeba inwestować to wy zaczynacie oszczędności?!
Panie Drozda idź pan w chuj z takim żartem…

Rafi

Nieroby z zarządu się nachapały a teraz będą oszczędzać.Awans Widzewa do ekstraklasy będzie realny za x lat.

RTS1910

Trzymanie Pajączek do końca kontraktu mogłoby się skończyć katastrofą finansową. Pięknie przepaliła pieniądze. Nie swoje łatwo jest wydawać. Złotousta Martyna. Miało być tak pięknie, a wyszło prawie jak za Cacka. Prawie, bo gdyby nie wymęczony awans bylibyśmy w niezłej d…e

Antonio

Niektórzy wychwalając jej talenty pisali Żelazna Dama hahahahahahaha!

Bajera Bareja

Panie Szrot, Wkłady do koszulek, Po heroicznym boju, Dream Team, Nikogo nie powinno dziwić, Na ławce imitacja trenera i inne banały skończ nudzić, plis. Z góry dziękuję

Tu Pajączek ponosi najmniej winy ona byla tylko figurantem musiala robic to co jej kazano

Bajera Bareja

Czyli uważasz, że jako prezes nie miała totalnie NIC DO GADANIA?

Mariusz

Takie bajki to dzieciom niech opowiadają.A za parę miesięcy wezmą sobie pokaźne kwoty .Może warto zmienić tych że Sarzyszenia jeśli jest taka możliwość im nie zależy na awansach Widzewa.

Dss

jakie kwoty ? O czym Ty piszesz. Poczytaj jakie konto bankowe ma Widzew

Łahcim

Jesteśmy klubem memem niestety.
I dopóki władze się nie zmienia takim pozostaniemy. Nie znam się na prowadzeniu u zarządzaniu klubem sportowym, znam się natomiast na prowadzeniu biznesu i to co widzę w tym klubie wola o pomstę do nieba.
Niestety

Już nikt

Fakty są takie że gówno widzisz

Łahcim

Zgadza się, widzę gówno jakie wyrządza stowarzyszenie klubowi któremu kibicuje od dziecka.

1978

Karnety wszystkie sprzedane , koszty meczu prawie zerowe (brak kibiców), wpływy od sponsorów na stałym poziomie…..WIEC SIĘ PYTAM GDZIE SĄ NASZE PIENIĄDZE?????

Żenek Martyniuk

wyprowadzone przez pseudogwiazdy, menedżerów, prezesów, trenerów…

Antonio

Są już zamienione na dobre garnitury, zegarki, luksusowe wycieczki, samochody i inne rzeczy, na które fachowcy piłkarsko – zarządczy przeznaczyli środki z dojnej klubowej krowy.

PrawdeWanPowien

Szykuje się ofensywa transferowa…

Fanatyk

Czy te oszczednosci to ciągle płacenie odpraw? Trenerom (po kolei Mroczkowski, Smółka, Kaczmarek), prezesom (Kaczorowski, Pajączek), dyrektorom sportowym (Masłowski, Pawlak)…Kto kontrolował Pajączek, że sytuacja jest kiepska? Stowarzyszenie, Rada Nadzorcza czy P.Szor? Gdzie pieniądze z zaoszczędzonych organizacji (tak drogich podobno) dni meczowych? Przedstawcie raport finansowy sklepu za poprzedni rok skoro właśnie zrobiliście inwentaryzacje. Gdzie milon zł z rzadowej tarczy antykryzysowej i pół mln od PZPN dla klubów? Gdzie 220tyś od kibiców na fundusz infrastrukturalny?

Pawlak zbawca i światowej sławy znawca futbolu „pomagał”ponoć charytatywnie. Ewentualnie za paliwo i hot dogi na stacji jak wozil Martynke na mecze.

maverick1974

Pomijając fakt, że można się dowiedzieć że nie jest stabilnie lub że grozi nam niestabilność – to przeraża jednak dalszy brak transparentności władz klubu i działań klubu. Sam fakt, że komunikat o ustaleniach z czwartkowego zebrania (tj. z 7.01.2021) poznajemy w niedzielę (tj. 10.01.2021) – potwierdza brak tej transparentności. Komunikat wydany z olbrzymim opóźnieniem jak rozumiem mający uspokoić nastroje po kilku artykułach wyrażających niepokój z informacji pozyskanych w kuluarach – nie spełnia tych celów uspokojenia. Jest zbyt lakoniczny. Czy My naprawdę za dużo chcemy by klub na bieżąco informował o sytuacji? Tyle możliwości komunikowania się z fanami. I niepokojący komunikat… Czytaj więcej »

Krolik1910

Teraz najłatwiej sugestiami zrzucać winę na już nieobecnych. A gdzie byli Ci wszyscy przez ten czas???
Niech zaczną oszczędności od siebie i zatrudnianie kompetentnych i chcących pracować ludzi i piłkarzy. Dać tak jak w Niemczech podstawową pensję a reszta dobrej kasy do podniesienia z boiska. I skończy się leserowanie i dojenie przez pseudo kopaczy. Jak jeden z drugim dostanie gołą pensyjkę to wtedy może da z siebie więcej. A jak się nie podoba to won. My mamy dość nierobów i leserów którzy Nas doją.

Siwy Górna 80

Jak rozgrabili Klub to co im zostało,nie byłbym wstanie spojrzeć w oczy tak oddanym i zajebistym kibicą

WIDZEWIAK

kibicOM

Amstel

Bo Gruba to pierwsza była do wydawania nie swojej kasy
(nie mówiąc o kateringu) Pogonić cały ten zaciąg dolnośląski oni za Widzew umierać nie będą

Marcin

TYLKO WIDZEW RTS

Rafi

Nieroby z zarządu i stowarzyszenia zrobiły z Widzewa wasala innych klubów do testowania zawodników. Sami nic nie potrafią, nie wspominając o szukaniu sponsora a na piłkarzach kończąc.

Marcin

Aż mnie trzęsie
Mimo że nie oglądam meczy

Antonio

No to chyba najwyższa pora, by przeglądem sposobu gospodarowania przez osoby decyzyjne zajął się prokurator.

Zibi

Ile my kibice będziemy dawać się jeszcze oszukiwać, zaraz będzie kupujcie karnety haha

1910

Gdzie jest kasa ZA OSTATNIE 5 LAT wy ….. ?? !! Bo na dziś to jest tylko ten stadion co Zdanowska wam zafundowała i to też podróbka po taniości na którą się wy zgodziliście.

Andrzej

Widzew a dokładniej rządzący nim wzięli za przykład dojenia klubu Wisłę Kraków z przed kilku lat

Pako71

Co oni zrobili by bez tych pieniędzy od kibiców może nauczyli bu się oszczędzać bo inni mają 1/3 tego a drużyny 3 razy lepsze nieudaczniki weżcie się do roboty bo dobrze to nie wygląda

Kibic

Pytanie do STOWARZYSZENIA i RADY NADZORCZEJ :

GDZIE SĄ NASZE PIENIĄDZE ??!!

WIDZEWIAK

Dziwie sie tym co tak szczekaja na Pajaczek a tuz przed i chwile po jej zatrudnieniu piali z zachwytu.Fakt,ze baba pojecia o pilce i wielu rzeczach nie ma ale akurat w Widzewie ona ponosi najmniejsza odpowiedzialnosc.Praktycznie zerowa.

king

Sponsorzy klubu tez pewnie sa mocno zdziwieni jak kibice jak mozna tak zmanrnowac takie fundusze w 2 i 1 lidze…
ps. dlatego szukali inwestora co by dokapitalizował spolke ale bez wieszosciowego udziału!

Mariusz

Mam takie pytanie .Jeśli tym że Stowarzyszenia tak zależy na Widzewie to czemu nie szukają jakiegoś bogatego inwestora? Raz napisali o firmie Prymat i dalej cicho w szukaniu następnego.Mam drugie pytanie do kibiców tak zasłużonego klubu jakim są czerwono biało czerwoni .Czy wy nie możecie wywrzeć nacisku na te kolesiostwo aby szukali dalej inwestora A nie płakali że trzeba przyciąć wydatki na transfery? Przy takim ich podejściu Widzew zatrzyma się na I lidze na dłuuuugo.A wiem że wam kibicom zależy na ekstraklasie.

Michu

Ja się pytam gdzie jest Pan Klementowski tj.czlowiek nam potrzebny bo narazie nie mamy prezesa z jajem ten cały Szor do tej pory nic nie zrobił tylko kase bierze nie potrafi dobrze zarządzać dużą firmą wszędzie słychać o transferach A u nas nic pytam się panie Szor co Pan robisz czemu pozwalasz to co już powstało.Tylko Widzew.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress