K. Migdał: „Zimą możemy pozwolić sobie na większe obciążenia”

11 stycznia 2021, 08:00 | Autor:

W czwartek rozpoczęły się przygotowania piłkarzy Widzewa Łódź do rundy wiosennej. Trwać będą przez półtora miesiąca, a ważną rolę odegra w ich trakcie odpowiedzialny za motorykę Kamil Migdał. Niedawno na oficjalnej witrynie klubowej pojawił się wywiad z nim. O czym mówił?

Tegoroczny okres przygotowawczy będzie krótszy niż zazwyczaj. Czy mniej czasu na szlifowanie formy wpłynie na postawę drużyny wiosną? „Myślę, że ten czas będzie odpowiedni, optymalny. Nie ma sensu oceniać, czy może okazać się za krótki, czy za długi. Ważną część pracy piłkarze wykonali indywidualnie w okresie świąteczno-noworocznym. W związku z tym teraz nie zaczynamy w punkcie zero. Najbliższe tygodnie powinny nam wystarczyć do właściwego przygotowania drużyny do wznowienia rozgrywek” – stwierdził Migdał.

Choć podopieczni Enkeleida Dobiego wrócili do treningów w ubiegły czwartek, w trakcie zimowej przerwy nie próżnowali. Wszystko po to, by teraz nie musieć budować wszystkiego od nowa. „Gdyby ta przerwa trwała miesiąc czy dłużej, to po rozpoczęciu przygotowań musielibyśmy zaczynać wszystko od początku. W obecnej sytuacji praca indywidualna miała na celu niedopuszczenie do obniżenia poziomu cech motorycznych. Dzięki niej trenerzy mogą już na początku przygotowań skupić się na pracy nad elementami techniczno-taktycznymi, oczywiście dbając o to, by tę motorykę dalej poprawiać. To skraca nam czas, który musielibyśmy poświęcić na izolowaną motorykę” – przyznał członek sztabu szkoleniowego.

Na początku ważną rolę odgrywać będą testy. Zawodnicy Widzewa pierwsze przeszli już w piątek, a kolejne czekają ich w drugiej części tego tygodnia. „W pierwszych dniach przygotowań będziemy przeprowadzać kolejne testy, które dadzą nam dokładną odpowiedź na pytanie, czego którym zawodnikom brakuje. Normalnym jest, że w tym okresie przejściowym nie da się zrobić wszystkiego. (…) Robiąc indywidualne testy widzimy efekty i kierunek pracy. Wszystko to odnoszone jest do konkretnego zawodnika. Chcemy oczywiście uzyskać pewne normy, bo wiemy, że poniżej ich zawodnik może nie spełnić naszych oczekiwań, więc ocena i analiza są indywidualna, ale również grupowe” – czytamy na łamach widzew.com.

Zimą obciążenia będą większe, ale według Migdała nie oznacza to, że w tym czasie drużyna zostanie przygotowana na cały rok, bo pracę należy wykonywać regularnie. „Warto pamiętać, że wbrew temu, co się mówi, ten okres wcale nie służy przygotowaniu drużyny na cały rok. Ta praca odbywa się codziennie. Tak naprawdę w każdej chwili musimy uważać na to, co robimy. Ten proces trwa. Zimą możemy pozwolić sobie na większe obciążenia i mamy czas, żeby potem z nich zejść, ale to nie jest tak, że wykonujemy w tym okresie kilkakrotnie cięższą pracę niż zwykle, a potem nie robimy już nic. To jest ciągła praca” – dodał na zakończenie.

Pełną treść wywiadu z Kamilem Migdałem znaleźć można TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x