Pipczyński o obozie w Turcji: „Cena jest porównywalna”

10 stycznia 2021, 20:00 | Autor:

Jednym z najważniejszych elementów zimowych przygotowań piłkarzy Widzewa Łódź do rundy wiosennej będzie zaplanowane na pierwszą połowę lutego zgrupowanie w Turcji. O tym, jak będą wyglądały jego kulisy, opowiadał w czwartek na antenie klubowego radia Widzew.FM Marcin Pipczyński.

Kierownik drużyny zdradził, że koszt wyjazdu za granicę jest porównywalny do organizacji obozu w Polsce. Zdecydowanie lepsze są za to warunki. „Nie jedziemy tam na urlop i dla przyjemności, bo nie będzie na to czasu. Na pewno zawodnicy wejdą raz czy dwa do morza, ale to głównie po to, żeby zregenerować nogi po ciężkich treningach. Wybieramy się do Turcji w poszukiwaniu naturalnych boisk, z którymi w kraju jest duży problem w miesiącach zimowych. Jeżeli chodzi o kulisy, to cena takiego zgrupowania jest porównywalna do obozu w Polsce, a warunki są o wiele lepsze” – powiedział w rozmowie z Jakubem Dyktyńskim.

Widzewiacy wybierają się do ośrodka Goldcity Sport Complex w miejscowości Kargicak obok Alanyi, w którym przebywali już w zeszłym roku. Bardzo sobie go zresztą chwalą. „Wybieramy się do tej samej bazy, w której byliśmy rok temu. Będziemy mieli do swojej dyspozycji dwa świetnie przygotowane boiska, których ostatnio zazdrościły nam podglądające nasze sparingi drużyny z Ekstraklasy. Oprócz tego, dostaniemy bardzo dobrze wyposażoną siłownię, salkę fitness, a także pokoje dla fizjoterapeutów z pełną odnową. To będą warunki godne pozazdroszczenia” – stwierdził w trakcie audycji „Widzewski Poranek”.

Zgrupowanie rozpocznie się 6 lutego i trwać będzie przez tydzień. Z uwagi na wprowadzone przez turecki rząd restrykcje, łodzianie najprawdopodobniej będą musieli wyruszyć nie z Warszawy, jak wcześniej planowano, a z Berlina. „Na miejscu będziemy przez siedem dni. Taka była decyzja sztabu szkoleniowego, ale wszystko było również trochę uwarunkowane terminami lotów. Mogę zdradzić, że ostatnio strona turecka wprowadziła wiele obostrzeń, takich jak choćby odwołanie wszystkich połączeń z Polski aż do 14 marca. Wcześniej podawaliśmy, że lecimy z Warszawy, lecz z tego powodu najprawdopodobniej będziemy musieli wyruszyć z Berlina. Obóz nie jest jednak zagrożony” – dowiedzieliśmy się na antenie.

W trakcie obozu planowane są trzy sparingi. Na razie nie wiemy, z kim konkretnie mierzyć się będą podopieczni Enkeleida Dobiego, ale mają to być zagraniczni przeciwnicy, którzy prezentują wysoki poziom sportowy. „Na sto procent mamy potwierdzonego jednego sparingpartnera, ale z ujawnieniem jego nazwy poczekamy na ogłoszenie wszystkich trzech. Mam nadzieję, że stanie się to najpóźniej do końca przyszłego tygodnia. (…) Trener chce się sprawdzić na tle drużyn z lig zagranicznych. Będą to jednak mocni rywale, a nie zespoły juniorskie czy kluby z jakichś egzotycznych krajów” – dodał na zakończenie Pipczyński.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x