W środę posiedzenie NKO w sprawie Pawłowskiego
15 września 2013, 11:35 | Autor: RyanJak wiadomo włodarze Jagiellonii Białystok postanowili skorzystać z prawa do odwołania się od sierpniowej decyzji Komisji Ligi, która wydała korzystny dla Widzewa werdykt. Chodzi oczywiście o sprawę Bartłomieja Pawłowskiego i fakt, czy jego wykupienie przez łódzki klub odbyło się zgodnie z literą związkowego prawa.
Po tym, jak pisemne uzasadnienie decyzji Komisji Ligi dotarło do klubów, Jagiellonia miała 14 dni na złożenie apelacji. Odwołała się w ostatniej chwili. Najwyższa Komisja Odwoławcza (NKO) zbierze się, by definitwynie rozpatrzeć sprawę Pawłowskiego w najbliższą środę, 18 września.
Jeżeli jej werdykt nie będzie różnić się od tego wydanego przez poprzednią instancję, to 21-letni piłkarz już prawomocnie stanie się zawodnikiem Widzewa, wypożyczonym rzecz jasna do Malagi. Klub będzie mógł wówczas ubiegać się o wypłacenie ze związkowego depozytu sumy 300 tys. euro, jaką Hiszpanie przelali za wypożyczenie Polaka.
Jeśli NKO podważy zdanie Komisji Ligi, to być może będziemy mięli do czynienia z niesamowitym bałaganem.








Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska