Ważne zwycięstwo łodzianek!

18 grudnia 2016, 09:34 | Autor:

koszykarki

Po środowej klęsce w spotkaniu z Basketem 90 Gdynia koszykarki Widzewa bardzo chciały poprawić sobie nastroje w kolejnym pojedynku. Udało się! W sobotę podopieczne Dariusza Raczyńskiego zwyciężyły we własnej hali z utytułowanym CCC Polkowice!

Od początku meczu gra była niezwykle zacięta i wyrównana. W pierwszej kwarcie minimalnie lepsze okazały się rywalki, a druga zakończyła się remisem. W przerwie tablica wyników wskazywała więc dwupunktowe prowadzenie zespołu z Polkowic, mistrza Polski sprzed trzech lat.

W trzeciej części spotkania Widzew wszedł jednak na właściwy poziom i rzucając aż 27 punktów! Gospodynie uzyskały osiem oczek więcej i dzięki temu przed ostatnią kwartą wyszły na prowadzenie. W finałowej odsłonie przyjezdne wzięły się za odrabianie strat, ale zabrakło im czasu do wyrównania. Ostatecznie łodzianki wygrały 74:71! Kapitalne zawody rozegrała Aleksandra Pawlak, która zdobyła aż 29 punktów, zaliczając też 9 zbiórek i 2 asysty!

W środę koszykarki trenera Raczyńskiego zagrają po raz ostatni w tym roku. O 18:00 w Hali Parkowej rozpocznie się starcie z MKK Siedlce.

Widzew Łódź – CCC Polkowice 74:71 (16:18, 18:18, 27:19, 13:16)
Najwięcej pkt dla Widzewa: Pawlak (29), Drop (15), Beadle (10)