Widzew czwarty w klasyfikacji fair play

29 maja 2019, 18:57 | Autor:

Koniec sezonu to zawsze czas podsumowań i różnych zestawień. Jednym z nich jest klasyfikacja fair play, czyli liczba otrzymanych żółtych i czerwonych kartek przez piłkarzy poszczególnych klubów II ligi.

W minionych rozgrywkach widzewiacy byli jednym z najrzadziej karanych przez sędziego zespołów w stawce. Finalnie w rankingu zajęli czwarte miejsce, ustępując tylko Skrze CzęstochowaGKS Bełchatów Olimpii Elbląg. Arbitrzy pokazali zawodnikom łodzian 78 żółtych kartek, a także dwie czerwone, co dało 82 punkty fair play.

Najwięcej, osiem napomnień, zebrał Tomasz Wełna. Tuż za nim jest Dario Kristo, a podium zamykają wspólnie Sebastian Kamiński Maciej Kazimierowicz. Ten pierwszy to jeden z dwóch graczy Widzewa, którzy zostali w poprzednim sezonie wyrzuceni z boiska. Drugim był Daniel Świderski, a oba te zdarzenia miały miejsce w jesiennym starciu z GKS.

Za nadmiar kartoników pauzować musiało pięciu graczy: oprócz Wełny (zawieszonego dwukrotnie), KristoKamińskiego Kazimierowicza, był to jeszcze Radosław Świderski. Do tego grona, za bezpośrednią czerwoną kartkę w pojedynku z GKS, dołączył też Świderski. On jednak nie mógł wystąpić w trzech meczach z rzędu.

W skali całej ligi, najostrzej grającym zespołem była Stal Stalowa Wola, która w klasyfikacji fair play zebrała aż 106 punktów. Za jej plecami uplasowały się Siarka Tarnobrzeg (103 pkt) i Resovia (102 pkt). Łącznie, w minionym sezonie drugoligowcy obejrzeli 1448 żółtych i 69 czerwonych kartek.

Żółte kartki w Widzewie:

8 – Tomasz Wełna
7
– Dario Kristo
5 – Sebastian Kamiński, Maciej Kazimierowicz
– Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Daniel Tanżyna
– Mikołaj Gibas, Daniel Mąka, Mateusz Michalski, Adam Radwański, Patryk Wolański, Sebastian Zieleniecki, Marek Zuziak
2
– Michael Ameyaw, Konrad Gutowski, Kohei Kato, Nika Kwantaliani, Filip Mihaljević, Marcin Pigiel, Daniel Świderski, Łukasz Turzyniecki
1 – Robert Demjan, Kacper Falon, Maciej Humerski, Simonas Paulius

Klasyfikacja fair play II ligi*:

64 – Skra Częstochowa
67 – GKS Bełchatów
72 – Olimpia Elbląg
82 – Widzew Łódź
83 – Elana Toruń, Radomiak Radom, ROW Rybnik
84 – Ruch Chorzów
87 – Rozwój Katowice
89 – Olimpia Grudziądz
90 – Błękitni Stargard
95 – Znicz Pruszków
96 – Pogoń Siedlce
99 – Gryf Wejherowo
101 – Górnik Łęczna
102 – Resovia
103 – Siarka Tarnobrzeg
106 – Stal Stalowa Wola

*jeden punkt za żółtą kartkę, dwa za czerwoną 

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress