Widzew II Łódź – AKS SMS Łódź 3:0 (1:0)

3 grudnia 2022, 13:42 | Autor:

Ostatni raz w tym roku na boisko wybiegła druga drużyna Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka toczyli rywalizację z AKS SMS Łódź w ciężkich warunkach atmosferycznych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a na boisku pojawiło się wielu zawodników testowanych.

Mecz rozpoczął się z prawie dwudziestominutowym opóźnieniem z powodu zaśnieżenia boiska, które należało doprowadzić do stanu używalności. Początek meczu był dość spokojny i obydwa zespoły rozgrywały cierpliwie piłkę. Dopiero w 8. minucie okazję stworzył sobie jeden z gości, ale chybił, strzelając obok prawego słupka bramki bronionej przez Konrada Reszkę. Kilka minut później łódzki golkiper musiał też obronić słaby strzał z dystansu, ale o dużym zagrożeniu nie było mowy.

W kolejnych minutach przewagę zaczęli zyskiwać czerwono-biało-czerwoni, ale w dalszym ciągu nie udawało się umieścić piłki w siatce. W 24. minucie świetną interwencją popisał się Reszka po jednym z wyjść w wykonaniu piłkarzy AKS. Siedem minut później widzewiacy dopięli swego! Po długim podaniu po ziemi od jednego z zawodników testowanych, akcję sam na sam na gola zamienił Szymon Szymczak. Widzewiak miał szansę wpisać się na listę strzelców po raz kolejny, lecz tym razem chybił. Pod koniec meczu do groźnej sytuacji mógł doprowadzić klub z ul. Milionowej, ale w ostatnim momencie piłkę wyłuskał rywalowi spod nóg Kacper Trenkner. Pierwszą połowę Widzewa zakończył z jednobramowym prowadzeniem

W przerwie trener Czubak dokonał sześciu zmian w składzie. Na boisku pojawili się: Patryk Glicner, Adam Dębiński, Kamil Cybulski, Milan Bazler oraz dwóch zawodników testowanych, w tym bramkarz. Początek tej części meczu był znacznie szybszy niż miało to miejsce na początku rywalizacji. Najpierw łódzkiej bramce zagroził Patryk Pietrasiak, a w odpowiedzi akcję zainicjował Bazler, ale gole w obu przypadkach nie padły. Kilka minut później na uderzenie z dystansu zdecydował się też Dębiński, lecz bramkarz nie miał żadnych kłopotów z obroną uderzenia. W 55. minucie na chwilę groźnie zrobiło się pod bramką RTS, ale ostatecznie przeleciała nad poprzeczką.

Kolejne fragmenty meczu należały już jednak do piłkarzy w czerwonych trykotach. W 70. minucie ze świetną kontrą wyszli gospodarze, a strzałem obok słupka zakończył wszystko Cybulski. Minutę później nic już nie stanęło na przeszkodzie do zdobycia drugiego gola. Po długim podaniu od Glicnera, bramkę zdobył jeden z zawodników testowanych. Zaledwie sześć minut musieli czekać kibice, aby zobaczyć trzecią bramkę. Po dograniu od Dębińskiego na listę strzelców wpisał się Cybulski. Widzewiacy mieli w końcówce jeszcze kilka szans, żeby podwyższyć prowadzenie, ale więcej bramek w tym starciu nie oglądaliśmy, Widzew wygrał z AKS SMS Łódź 3:0. Kolejny sparing łodzianie rozegrają w drugiej połowie stycznia.

31′ Szymczak, 71′ testowany V, 77′ Cybulski