Sanchez skomentował plotki nt. odejścia z Widzewa

2 grudnia 2022, 18:59 | Autor:

Obok Henricha Ravasa, nazwisko Jordiego Sancheza najczęściej wymieniane jest w mediach w kontekście ewentualnego odejścia z Widzewa jeszcze tej zimy. Obu zawodników łączy to, że dementują, iż planują zmianę barw klubowych.

Sanchez pojawił się w Łodzi w letnim oknie transferowym. Przybył z łatką napastnika, który nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca, więc kibice martwili się, czy to właściwy zawodnik do obsady środka ataku drużyny Janusza Niedźwiedzia. Obawy te szybko zostały rozwiane, bo Hiszpan pokazał się z bardzo dobrej strony już w pierwszych meczach. W 2. kolejce strzelił bardzo efektownego gola w Białymstoku, wykonując z piłką kilkudziesięciometrowy rajd. Tego typu zagrania stały się później jego znakiem firmowym, widzewiak lubi wykorzystywać swoją szybkość i siłę. Zdobył jesienią siedem bramek: pięć w Ekstraklasie i dwie w Pucharze Polski.

Nic dziwnego, że zwrócił zainteresowanie swoją osobą. Na razie dziennikarzy, którzy łączą Sancheza z innymi klubami – wymieniany był w tym gronie m.in. Raków Częstochowa. W Widzewie przyznają, że otrzymują nieformalne zapytania o swoich graczy, ale żadnej oficjalnej oferty na zakup kogokolwiek z ekipy Niedźwiedzia na razie nie ma. Jeśli się pojawią, pion sportowy będzie je analizować, ale klub jest w bezpiecznej sytuacji finansowej i nie musi sprzedawać piłkarzy, by przeżyć. Jakikolwiek transfer wychodzący, zwłaszcza w przypadku kluczowego gracza, musi wiązać się z bardzo atrakcyjną propozycją.

O pogłoski na temat możliwych zmian barw klubowych zapytany został sam zainteresowany podczas czwartkowej rozmowy na antenie „Radia Widzew”. „Nic na ten temat nie wiem, naprawdę. Byłem na urlopie na drugim końcu świata i nie dostałem żadnych informacji od mojego agenta. Skupiam się na tym, by się zrelaksować i cieszyć wakacjami, a w temacie transferu nie mam żadnych informacji” – powiedział Jordi Sanchez.

Cała rozmowa z napastnikiem z Hiszpanii do odsłuchania poniżej (od 6:20):

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
18
0
Would love your thoughts, please comment.x