Widzew ogłosił nowego dostawcę sprzętu

2 grudnia 2022, 15:35 | Autor:

Wyjaśniła się tajemnica związana z nowym partnerem technicznym Widzewa. Od nowego sezonu będzie nim firma Macron, która zastąpi Kappę po trzech latach współpracy. 

Przez ostatnie dwa i pół roku firmą, której logo noszą piłkarze na koszulkach, jest Kappa. Trzyletnią umowę zawarł jeszcze zarząd Martyny Pajączek. Szybko jednak okazało się, że współpraca nie spełniała oczekiwań samych kibiców jak i zarządu, co szczególnie mocno podkreślił Mateusz Dróżdź, po objęciu sterów w klubie. Prezes nie ukrywał, że współpraca z wciąż aktualnym przez najbliższe pół roku dostawcą sprzętu była nieudana, co wielokrotnie zaznaczał w wywiadach. Ostatecznie jednak udało się dojść do porozumienia, dzięki któremu klub otrzyma świadczenie rekompensujące niedogodności.

Nowym partnerem technicznym zostanie Macron – włoska firma założona w 1971, która już od ponad 20 lat ubiera wiele sportowych zespołów, których w swoim portfolio ma już ponad 300. Warto zaznaczyć, że wspomniana firma była bliska zawarcia współpracy z Widzewem przed trzema laty, jednak wówczas zarząd –  z Martyną Pajączek na czele – zdecydował się na podpisanie umowy ze wspomnianą Kappą, z którą współpraca została zakończona (więcej TUTAJ).

Jak podkreślił sam prezes w wypowiedzi dla widzew.com, obecna umowa ma być dla klubu bardzo korzystna pod względem jakościowym jak i finansowym. „Współpraca z firmą Macron to bardzo ważny element dalszego rozwoju klubu. Jestem bardzo zadowolony, gdyż udało nam się zawrzeć umowę opartą na doskonałych warunkach finansowych, dzięki czemu interes Klubu jest w tym aspekcie całkowicie zabezpieczony. Chciałbym podziękować naszemu nowemu partnerowi za sprawne negocjacje i mam nadzieję, że ta umowa przyniesie obu stronom mnóstwo korzyści. Macron zaopatruje w sprzęt wiele klubów w Europie, więc jestem pełen optymizmu i liczę na naprawdę owocną współpracę” – dodał prezes klubu z al. Piłsudskiego. Sam kontrakt ma obowiązywać do 2027 roku.

Widzew nie będzie jedynym klubem w Ekstraklasie, który korzysta z usług włoskiej firmy. Takie samo logo sponsora technicznego na swoich koszulkach ma również Lech Poznań.

Subskrybuj
Powiadom o
77 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
77
0
Would love your thoughts, please comment.x