W grudniu nowy partner techniczny

28 listopada 2022, 13:22 | Autor:

Dobiega końca procedura wyboru nowego partnera technicznego. Latem wygaśnie umowa Widzewa z firmą Kappą, której łodzianie nie zamierzają kontynuować. W gabinetach prezesów już wiadomo, kto będzie jej następcą.

Współpraca z Kappą została przez obecny zarząd „odziedziczona” po poprzednikach. Kontrakt na aż trzy lata podpisała była prezes Martyna Pajączek, co nie spodobało się ówczesnej radzie nadzorczej. Gremium to miało zastrzeżenia nie tylko do długości porozumienia, ale także warunków. Pajączek zarzucano, że umowę sporządziła w sposób chaotyczny, w ostatniej chwili zmieniając wybór dostawcy sprzętu. Przez powstały z niewiadomych przyczyn pośpiech wiele zapisów miało być niekorzystnych dla spółki, ale na żadne kroki prawne się nie zdecydowano. Postanowiono zaczekać, aż kontrakt wygaśnie.

Stanie się to z końcem sezonu, a w kolejnym widzewiaków ubierze już ktoś inny. Kibicom marzy się ktoś z wielkiej trójki (Adidas, Nike lub Puma), ale jest to mało prawdopodobne. Zasugerował to Mateusz Dróżdż, który w ubiegłym tygodniu odpowiadał na pytania fanów w pokoju na Twitterze. W rozmowie z cyklu „Widzew RedRoom” stwierdził bowiem, że klub wybrał już nowego partnera i zwiąże się z nim bezpośrednią umową, bez udziału dystrybutorów czy pośredników. Wymienione wyżej firmy na polskim rynku takich porozumień nie zawierają. Wyjątek stanowi Legia Warszawa, wprost związana z Adidasem. W pozostałych przypadkach są to kontrakty z dystrybutorami.

Oczywiście nie można wykluczyć, że dla Widzewa ktoś z potentatów branży odzieżowej zdecyduje się na taki krok, co byłoby olbrzymim wyróżnieniem. Jeśli nie, do Łodzi zawita sprzęt innego dostawcy. Wśród plotek wymienia się Zinę, która współpracowała już z czerwono-biało-czerwonymi w latach 2015-2018, ale mogą to być „ślepe strzały”. Przed związaniem się z Kappą, bardzo blisko Piłsudskiego był Macron i nie można wykluczyć, że tym razem Włosi dopną swego.

Na razie to jednak tylko spekulacje. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezesa Widzewa, obecnie trwają prace formalne nad konstrukcją umowy. Oficjalnie nazwa nowego partnera technicznego ma zostać ogłoszona w grudniu.

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
58
0
Would love your thoughts, please comment.x