Widzew – AZS UW (wypowiedzi)

27 listopada 2022, 19:39 | Autor:

Futsaliści Widzewa Łódź zainkasowali wczoraj bardzo potrzebny komplet punktów w Futsal Ekstraklasie. Widzewiacy do przerwy przegrywali z AZS UW Wilanów, ale w drugiej połowie udało się zdobyć trzy bramki i wygrać to spotkanie 3:1. Co po meczu mieli do powiedzenia trenerzy obu drużyn oraz kapitan łódzkiego zespołu?

Marcin Stanisławski:

„To był mecz, który ma dla nas olbrzymią wartość punktową. Jest dla nas symboliczny, bo potrafiliśmy w bardzo trudnym momencie po pierwszej połowie odwrócić losy meczu. Bardzo cieszy to, że w trudnym momencie wchodzi Michał Marciniak i pokazuje swoją jakość. To jest dla nas zawodnik niezbędny. Nie było go z nami w tym tygodniu ze względów zawodowych, więc chcieliśmy go oszczędzić. Michał jednak wszedł i jest dla nas symbolem tej wygranej. Cały zespół oczywiście ciężko pracował. W pierwszej połowie gotowaliśmy tę zupę, dorzucaliśmy składników, a ona cały czas była niedobra i wciąż czegoś w niej brakowało. Szukaliśmy sposobu, jak złamać przeciwnika – w pierwszej połowie się nie udało, ale udało się w drugiej. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnik miał swoje sytuacje w tym meczu i momenty, gdzie mógł nam pogrozić palcem. Przetrwaliśmy, wygraliśmy i bardzo się z tego cieszymy.”

Dariusz Słowiński:

„Myślę, że to był dla nas bardzo trudny mecz. Przeciwnik, trudny, niewygodny, grający taką defensywą, którą nikt w lidze tak nie gra. Do 30. minuty nie zanosiło się, żebyśmy tutaj coś ugrali. Jeden przypadkowy rzut wolny i wróciliśmy do gry na 1:1. Potem udało się strzelić drugą bramkę. Trzecia bramka, moja, pierwsza w barwach Widzewa, z której się bardzo cieszę. Inkasujemy bardzo ważne trzy punkty, patrząc na to, że drużyna z Wilanowa jest naszym bezpośrednim przeciwnikiem w walce o utrzymanie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Teraz mamy tydzień przerwy i za dwa tygodnie gramy u siebie z Rekordem. Będziemy walczyć w kolejnych meczach o następne 3 punkty.”

Maciej Karczyński:

„To był mecz walki. Niewykorzystane sytuację w sporcie się mszczą no i dziś się zemściły. Szkoda, bo mieliśmy ten mecz pod pełną kontrolą. Głupie zachowanie Wójcika, który w dwóch ostatnich kolejkach był w piątce kolejki. Szkoda, bo taki decyzje są młodzieńczymi. Musimy wrócić na drogę pokory i pracy, a nie grania z głową w chmurach.”