Widzew II Łódź – PTC Pabianice 4:3 (2:2)

21 kwietnia 2019, 14:43 | Autor:

Nieco ponad godzinę po zakończeniu pojedynku w Tarnobrzegu, swoje ligowe spotkanie rozpoczęły rezerwy Widzewa. Po bardzo emocjonującym starciu górą okazali się łodzianie, którzy trzy punkty zapewnili sobie w ostatniej akcji meczu!

Pod nieobecność przebywającego z pierwszą drużyną Jakuba Grzeszczakowskiego, widzewiaków poprowadził odpowiadający za przygotowanie motoryczne Kamil Migdał. Miał on do dyspozycji czterech graczy „jedynki”: Grzegorza GibkiegoKacpra Falona, Jakuba Kmitę i Marcina Kozłowskiego. Wszyscy znaleźli się w wyjściowej jedenastce.

Choć pabianiczanie są znacznie niżej notowani od Widzewa, do wczorajszego spotkania podeszli ambitnie, wysokim kryciem. Spowodowało to, że mecz od samego początku był bardzo otwarty. Już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kmita zagrał do Falona, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza PTC. Niestety, po chwili dobrą akcję przeprowadzili przyjezdni, po której do wyrównania doprowadził Daniel Dudziński.

Podopieczni trenera Migdała mieli przewagę, lecz nie byli w stanie jej udokumentować. Zmieniło się to dopiero w 20. minucie. Z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Falon, a głową piłkę do siatki skierował Marcel Sieroń. Ponownie jednak widzewiacy nie nacieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo już cztery minuty później na 2:2 strzelił Piotr Szynka, sprawdzany w łódzkim klubie tuż po reaktywacji.

Na domiar złego, jeszcze przed upływem pół godziny gry z boiska wyleciał Konrad Cieślak, który w kontrataku sfaulował rywala, a sędzia zdecydował się ukarać go czerwoną kartką. Pomimo gry w osłabieniu, wciąż lepiej prezentowali się gospodarze. Swoje okazje mieli Sieroń, Kozłowski i Falon, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

Po zmianie stron obraz spotkania nie zmienił się znacząco. Widzew powinien wyjść na prowadzenie w 65. minucie, gdy w polu karnym przewrócony został Kozłowski. Do piłki podszedł Falon, lecz jego uderzenie w dobrym stylu wybronił Mateusz Hajduk i wynik nie uległ zmianie. Na szczęście, osiem minut później było 3:2! Z lewej strony dorzucił Kamil Drążczyk, a precyzyjnym strzałem z 25. metra popisał się wprowadzony niewiele wcześniej Dawid Telestak.

Wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację i bezpiecznie dowiozą rezultat do ostatniego gwizdka. Niestety, na cztery minuty przed końcem znów przypomniał o sobie Szynka, który wyrównał stan meczu. Widzewiacy nie zamierzali się jednak poddawać i jeszcze mocniej zaatakowali. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry jeden z obrońców sfaulował Wełnę w polu karnym, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się Sieroń, gwarantując podopiecznym trenera Migdała trzy punkty!

Po bardzo zaciętym meczu, Widzew ostatecznie zwyciężył 4:3. Do prowadzących w tabeli rezerw ŁKS wciąż traci jednak sześć punktów. Za tydzień zespół z al. Piłsudskiego zmierzy się ze Stalą Głowno. Spotkanie odbędzie się na Łodziance, w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 11:00.

2′ Falon, 20′, 90+3′ (k) Sieroń, 73′ Telestak – 5′ Dudziński, 24′, 86′ Szynka

Gibki – Kozłowski (65′ Stopa), Cieślak, Wełna, Becht – Kmita, Owczarczyk (50′ Piskorski), Sieroń, Drążczyk (75′ Karpicki) – Falon (65′ Telestak), Jasiński (86′ Marcioch)

Rezerwowi: Rutkowski – Wędzonka